Type to search

Šport Triatlon

Pezinskí triatlonisti počas letných prázdnin úspešní na viacerých pretekoch

redaktor tvpk 19 augusta 2022

Športovci zo Športového klubu triatlon Pezinok sa počas letných prázdnin zúčastnili na viacerých pretekoch, nielen na Slovensku. Posledný júnový víkend sa v Otrokoviciach (ČR) konal dlhý triatlon MORAVIAMAN. Pezinčan Rastislav Srnánek na trati 3,8 km plávanie, 180km cyklistika a 42,2km beh vyhral s časom 9 hodín a 21 minút. Vo svojej kategórii muži 25 – 29 teda obsadil 1. miesto a v absolútnom poradí zo 166 pretekárov sa umiestnil na 9. mieste.

O týždeň neskôr sa konali Majstrovstvá SR v strednom triatlone SWANSMAN. Rastislav Srnánek zdolal trať 1,9km plávanie, 85km cyklistika a 21km beh v čase 4 hodiny 9 minút. V kategórii muži 20-39 získal 2. miesto, 3. miesto v MSR v kategórii elita muži a 4. miesto v absolútnom poradí z 87 pretekárov.

16. júla sa na štart Akvatlonu Turčianske Teplice postavili pezinskí športovci v žiackych kategóriách. V kategórii mladší žiaci suverénne dominovali Pezinčania Alexander Kostoláni, ktorý obsadil 1. miesto a za ním Tobias Burt na 2. mieste. Medzi mladšími žiačkami obsadila Ema Marková nepopulárne 4. miesto s opäť najrýchlejším behom medzi
dievčatami a z mladších žiakov ju predbehol iba Alexander Kostoláni. Tobias Burt mal najrýchlejšiu plaveckú časť medzi mladšími žiakmi. V kategórii starší žiaci obsadil Maxim Mihaľov 5. miesto.

13. augusta sa konal Žilinský triatlon, kde mali Pezinčania viaceré úspechy. Najvýraznejší dosiahol Tobias Burt, keď vyhral kategóriu mladší žiaci, žiaľ bol diskvalifikovaný za to, že iný pretekár mal v jeho boxe prilbu. Na 3. mieste sa umiestnil Alexander Kostoláni, ktorý sa po Tobiasovej diskvalifikácii dostal na 2. miesto. V kategórii nádeje A sa Tobias Podstrelenec umiestnil na výbornom 2. mieste.

Všetkým pretekárom srdečne blahožeáme k výborným výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu klubu i mesta Pezinok.