Type to search

Šport Volejbal

Športový servis – volejbal – extraliga

redaktor tvpk 02 novembra 2021

V sobotu 30. októbra pokračovala ženská volejbalová extraliga ďalším kolom, v rámci ktorého ŠVK Pezinok prehral s tímom Volley project UKF Nitra 0 : 3 po setoch ( 16 : 25; 16 : 25; 10 : 25).

Pezinské volejbalistky dnes opäť bojovali zo všetkých síl, no na skúseného a mimoriadne kvalitného súpera to žiaľ nestačilo. Nepomohla ani výrazná podpora domáceho publika. Nitranky aktuálne kraľujú a v tabuľke priebežného poradia vystriedali doposiaľ vedúci tím Sláviu EU. “Musím športovo uznať, že dnešný súper hral fakt veľmi dobre. kvalitnejšieho súpera sme proti sebe ešte nemali. My sme opäť hrali na hranici našich možností a celkovo sme zlý dojem nezanechali. V 1.sete sme si viackrát pomohli dobrým servisom, no asi sme si vystrieľali všetky náboje, pretože druhý set to bola z našej strany na podaní hrôza (9 pokazených). Celkovo sme mali problém zložiť loptu proti výbornej obrane súpera, napriek tomu, že tentokrát sme na prihrávke až tak nehoreli. Ak si však prenesieme z tohto stretnutia dobré veci a zo zlých sa poučíme, tak v ďalších zápasoch sa nám to len v dobrom vráti.” Zhodnotil dnešný výkon svojich zverenkýň tréner, Ladislav Popeláš, ktorý má dlhoročné skúsenosti s trénovaním mládeže a žien, či už na reprezentačnej ako aj extraligovej úrovni.