Šport Triatlon

Úspechy pezinských triatlonistov

redaktor tvpk 13 júna 2019

PRESSBURG TRIATLON

Počas víkendu 8. a 9. júna 2019 sa Bratislave konalo 6. kolo Slovenského Pohára v triatlone – PRESSBURG TRIATLON.

V sobotu boli na programe žiacke kategórie, šprint triatlon (0,75 km plávanie, 20 km cyklistika a 5 km beh) a olympijský triatlon (1,5 km plávanie, 40 km cyklistika a 10 km beh), v nedeľu sa prvykrát na Slovensku uskutočnil AQUABIKE (kombinácia plávania a cyklistiky) a stredný triatlon (1,9 km plávanie, 90 km cyklistika, 21 km beh).

ŠTK Pezinok najúspešnejšie reprezentovali:

ALEXANDRA VITKOVÁ – 2. miesto (staršie žiačky)

MAXIM MIHAĽOV – 2. miesto (nádeje A)

TAMARA JENDEKOVÁ – 2. miesto (nádeje C)

JAKUB JÁNOŠÍK – 3. miesto (starší žiaci)

MAREK ROMANČÍK – 3. miesto (starší žiaci)

EMA KOLENÍKOVÁ – 3. miesto (nádeje A)

VERONIKA UHLÁROVÁ – 4. miesto (staršie žiačky)

JAKUB MIKLENČIČ – 4. miesto (mladší žiači)

JAKUB JENDEK – 4. miesto (nádeje B)

FILIP CINO – 4. miesto v olympijskom triatlone (AGm40-44)

HANA MACHÁČKOVÁ – 5. miesto (mladšie žiačky)

MARIÁN ŠINTAL, MICHAL JURČOVIČ v štafete v disciplíne AQUABIKE obsadili 1. miesto.

MAJSTROVSTVÁ SR V KROSDUATLONE

V nedeľu 9.6.2019 sa konali Majstrovstvá SR v krosduatlone v obci Breza, kde ŠTK Pezinok úspešne reprezentovali Matej Macháček, Alena Drahošová a Jaroslav Čík.

Junior Matej Macháček sa umiestnil na 3. mieste vo svojej kategórii a aj v absolútnom poradí na na trati 3km beh, 13km cyklistika a 3km beh a stal sa druhým vicemajstrom SR v krosduatlone.

Veteránka Alena Drahošová zvíťazila vo svojej kategórii a aj v absolútnom poradí medzi ženami a stala sa majsterkou SR v krosduatlone na trati 6km beh, 26km cyklistika a 3km beh.

Veterán Jaroslav Čík zvíťazilvo svojej kategórii a stal sa majstrom SR v krosduatlone a v absolútnom poradí medzi mužmi sa umiestnil na 3. miestena trati 6km beh, 26km cyklistika a 3km beh.