Type to search

Duatlon Šport Triatlon

Pezinskí triatlonisti úspešní na viacerých pretekoch

redaktor tvpk 17 mája 2023

Prvý duatlon v sezóne sa uskutočnil 15. apríla v Košiciach pod názvom Cassovia duatlon. Do Košíc vycestovali traja pretekári, ktorým sa darilo a umiestnili sa v TOP 5. Najlepší výsledok dosiahol Maxim Mihaľov 3. miesto v kategórii starší žiaci. Medzi mladšími žiakmi 4. miesto obsadil Boris Mihaľov a 5. miesto Svetlana Mihaľová.

O týždeň neskôr, 22. apríla vycestovali pezinskí triatlonisti do Kravian nad Dunajom na Žitavský duatlon, kde získali opäť hodnotné umiestnenia. V kategórii starší žiaci Alexander Kostoláni obsadil 1. miesto, v kategórii mladší žiaci Tobias Burt 1. miesto. V kategórii nádeje Tobias Podstrelenec 2. miesto, Tobias Singhoffer 3. miesto, Miroslava Marková 3. miesto a Ema Potúčková 4. miesto.

Na domácich pretekoch Duatlon Pezinok, ktorý sa uskutočnil 7. mája, reprezentovalo klub i mesto 37 športovcov. Rastislav Srnánek vyhral kategóriu najrýchlejší Pezinčan, 2. miesto obsadil v kategórii muži a 3. miesto v absolútnom poradí. V žiackych kategóriách sa najviac darilo Tobiasovi Podstrelencovi a Tobiasovi Burtovi, ktorý sa umiestnili na 2. mieste. Nepopulárne 4. miesto obsadila Hanna Molnárová a na 5. mieste dobehol Tobias Singhoffer. V kategórii veteránov sa na 3. mieste umiestnil Gabriel Pécsi.

Prvý triatlon v sezóne pod názvom FTVŠ super šprint triatlon sa konal v Bratislave 13. mája, na ktorom mal ŠK TRIATLON Pezinok zastúpenie v podobe 20 športovcov v žiackych kategóriách. V prvej päťke sa umiestnili 7 pezinskí triatlonisti. 1. miesto získal Tobias Burt a Tobias Podstrelenec, 2. miesto Richard Matejkovič a na 3. mieste sa umiestnil Maxim Mihaľov. Zemiakovú medailu a 4. miesto získala Svetlana Mihaľová, na 5. mieste sa umiestnili Ema Marková a Alexander Kostoláni.