LOADING

Type to search

Hudba Kultúra

V Pezinku bude v máji koncertovať Leon Hendrix – brat legendárneho Jimiho Hendrixa

redaktor tvpk 14 februára 2023

Do Pezinka prichádza brat Jimiho Hendrixa – LEON HENDRIX.   Na Slovensku a v Čechách sa Leon objavil po prvý raz v novembri 2022 a publikum si ho ihneď zamilovalo. S projektom In the name of Jimi, sprevádzaný skvelými muzikantmi z Talianska, priniesol spomienku, emócie a tak trochu „kúsok Jimiho“ všetkým, ktorí ho milujú. Nedožité 80. narodeniny tejto gitarovej legendy oslavujú na pódiách skutočne veľkolepo. Leona sprevádza fantastická kapela z Talianska – Fulvio Feliçiano Band. Jedinečná príležitosť zažiť brata Jimiho Hendrixa – len pár mesiacov po nedožitých 80. narodeninách tohto legendárneho gitaristu. Pre veľký úspech prichádza opäť na Slovensko, so svojou poctou svojmu bratovi, jeho o šesť rokov mladší brat Leon.

Samozrejme, celý večer bude venovaný tvorbe nesmrteľného Jimiho, a to v podaní, v akom sme ešte nemali šancu ich vidieť. Leon Morris Hendrix je americký maliar, gitarista a skladateľ, ktorý okrem toho, že sa momentálne venuje odkazu svojho brata, má na svojom konte tiež vlastné albumy s Leon Hendrix Band. Prvý vyšiel v roku 2002 pod názvom „Seattle Rain“, novší potom s titulom „Keeper Of The Flame“ o štyri roky neskôr. V roku 2012 vyráža na svoje prvé rozsiahle európske turné, počas ktorého koncertuje v krajinách ako Veľká Británia, Taliansko, Poľsko, Macedónia, Kosovo a v ďalších.

Spoločne s Leonom Hendrixom do Pezinka prichádza úžasný gitarista, ktorý už dlhé roky propaguje Jimiho nesmrteľnú gitarovú hru – Fulvio Feliçiano. Rytmickú sekciu tvorí basgitarista Marco D’Angelo (Leon Hendrix, Stan Skibby) a bubeník Pino Liberti (Uli Jon Roth, Buddy Miles, Marco Mendoza).


Hudobníka svetového formátu Leona Hendrixa a jeho úžasnú show môžete zažiť na spoločnom dvojkoncerte s legendou československej rockovej hudby Palom Drapákom v Dome kultúry Pezinok 4. 5. 2023 o 19,00 hod. Predpredaj vstupeniek v PKC Pezinok.

Inzercia