Šport Triatlon

Úspešný štart sezóny pre pezinských triatlonistov

redaktor tvpk 15 februára 2023

Atléti z ŠK TRIATLON Pezinok úspešní na Majstrovstvách Bratislavy

Na Majstrovstvách AZB (Atletického zväzu Bratislavy) sa darilo viacerým športovcom zo Športového klubu triatlon Pezinok. Pezinok reprezentovalo 19 atlétov v kategóriách od najmladšieho žiactva až po dorastencov. Niektorým tesne ušlo pódiové umiestnenie a umiestnili sa na nepopulárnom 4. mieste: Tobias Podstrelenec (600m), Maxim Mihaľov (800m), Marek Búci (1500m) a Alexander Kostoláni (3000m). Majsterkou Bratislavy v behu na 2000 metrov sa stala Ema Marková, ktorá získala zlatú medailu s časom 7:25,56min. Na trati 1500m získal striebornú medailu Tobias Burt s časom 5:21,50. Bronzové umiestnenie, 3. miesto získala Miroslava Marková v behu na 1000m a rovnako aj Marek Búci v behu na 600m.

Otvorenie triatlonovej sezóny Zimný akvatlonom v Bratislave

V nedeľu 12. februára sa konali prvé preteky v roku 2023 pod záštitou Slovenskej triatlonovej únie – Zimný akvatlon Bratislava, ktorý bol 1. kolom Slovenského pohára. Pretekov sa zúčastnilo 172 triatlonistov z celého Slovenska. Zo Športového klubu triatlon Pezinok nastúpilo na štart 18 športovcov, z ktorých až 5 získalo pódiové umiestnenie. Zlaté medaile, 1. miesto získali Tobias Podstrelenec (nádeje A), Tobias Burt (mladší žiaci) a David Burt (open). Striebro, 2.miesto obsadil Maxim Mihaľov (starší žiaci) a bronz, 3. miesto získal Tobias Singhoffer (nádeje A). Všetkým športovcov gratulujeme k výborným výsledkom a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.