LOADING

Type to search

Kultúra Tvorivé aktivity

Tréning pamäti pre seniorov – už od 30. marca v knižnici

redaktor tvpk 08 marca 2023

Od 30. marca 2023 rozbieha Malokarpatská knižnica úspešný tréning pamäti. Niekoľko turnusov seniorov u nás tieto tréningy už absolvovalo.


Tréningy pamäti dokázateľne zlepšujú koncentráciu, ale aj pozornosť, celkovo osviežia myseľ, rozvinú predstavivosť, schopnosť orientácie v priestore aj čase a pomáhajú spomaľovať príznaky  Alzheimerovej choroby.

Tréning pamäti, ktorý trénuje kognitívne vlastnosti mozgu, je overeným pomocníkom aj pri poúrazových stavoch, pri zvýšenom študijnom, alebo pracovnom nasadení, ako aj pre osoby pracujúce v stresových povolaniach. Naše tréningy pamäti však mierime na seniorov a tomu sú prispôsobené aj jednotlivé cvičenia.

Tréning bude prebiehať v Tréningovej miestnosti v budove Malokarpatskej knižnice na Holubyho 5 v Pezinku. Dĺžka jedného stretnutia je 1,5 hodiny.

Počet  miest je obmedzený. Na tréning sa prihlásite tak, že vyplníte záväznú prihlášku a odovzdáte v oddelení pre dospelých. Stiahnite si prihlášku, alebo si ju môžete vyzdvihnúť v oddelení pre dospelých. Uprednostnení budú noví uchádzači.

Tréning pozostáva z ôsmych stretnutí. Stretávať sa budeme každý štvrtok.

Inzercia