LOADING

Type to search

Festival Kultúra Tradície, História Tvorivé aktivity Výstava

Noc múzeí a galérií môžete zažiť aj v Malokarpatskom múzeu v Pezinku

redaktor tvpk 12 mája 2023

Príďte s osláviť Medzinárodný deň múzeí aj do Pezinka! 19. ročník podujatia Európska noc múzeí a galérií (La Nuit européenne des musées) sa uskutoční v sobotu 13. mája 2023 aj v Malokarpatskom múzeu v Pezinku, ktoré ponúkne zaujímavý program. Počas podujatia bude Malokarpatské múzeum v Pezinku otvorené od 14:00 do 20:00.

PROGRAM

  • 14.00 – 20.00 Prehliadka expozícií múzea – Príbeh vína, Dejiny vinohradníctva a vinárstva v Malých Karpatoch, Klárin lis- skutočný príbeh o slzách, šťastí a víne
  •  14.30 – 16.00: interaktívny program „Dom a vinohradník v ňom!“ (k dočasnej výstave „Tancujúce domy“) Spoločne sa pozrieme na to, ako sa menila podoba a funkcia historického domu vinohradníka. Dozvieme sa o architektúre, histórii, ale i tajomstvách budovy Malokarpatského múzea v Pezinku, ktoré bolo kedysi meštianskym vinohradníckym domom. V tvorivej dielni si formou zaujímavej grafickej techniky vyrobíme vlastný vinohradnícky dom.
  • 17.00 – 18.30: interaktívny program „Bájny svet starovekého Grécka“ (k dočasnej výstave „Grécko na úsvite dejín“) – Vstúpte s nami do čarovného obdobia raného Grécka. Najstaršie dejiny Grécka tu reprezentuje obdobie neolitu – prví poľnohospodári, umenie na Kykladských ostrovoch – nálezy mramorových figúrok (idolov), vyspelá minojská kultúra ostrovnej Kréty a mykénska kultúra pevninského Grécka. Tvorivou aktivitou tohto vzdelávacieho programu bude tvorba gréckeho vzoru a výroba hlinenej figúrky – idolu.
Inzercia