LOADING

Type to search

Cestovanie Život

Cestou necestou

redaktor tvpk 27 novembra 2018

Cestovateľský festival s prednáškami, premietaním, spoznávaním čara blízkych i ďalekých kultúr.

Vďaka podpore Nadácie Revia máme pre vás tento rok výnimočné cestovateľské prezentácie v 3D! Áno, na očiach budete mať 3D okuliare a fotografie uvidíte priestorovo. 3D cestovateľské prezentácie po prvýkrát v Pezinku.

27. novembra o 18.00 h sa v Malej sále Domu kultúry v Pezinku uskutoční cestovateľský festival Cestou necestou.

PROGRAM:

18.00 h Matěj Boháč – Ladakh
Pásmo stereofotografií z cesty do svojráznej himalájskej oblasti na úplnom severe Indie, vklinenej medzi Tibet a Pakistan. Hrebene hôr do tejto krajiny nikdy nevpustia vlhké monzúnové mraky, a tak je celé územie vysokohorskou púšťou, oživenou len zelenými stuhami pozdĺž ľadovcových riek, ktorá vo svojej nehostinnosti umožnila vzniknúť pozoruhodnej a svojbytnej miestnej kultúre.
Záplavy trepotajúcich sa modlitebných vlajočiek nás prevedú cez päťtisícové priesmyky. Navštívime buddhistické kláštory na vrcholkoch rozoklaných skál. Budeme sa túlať odľahlými horskými údoliami v žiariacich jesenných farbách, ktorými se nesie spev roľníkov. Nahliadneme aj do domácnosti srdečných horalov, popíjajúcich slaný čaj s jačím maslom.

19.00 h prestávka

19.20 h Matěj Boháč – Nórsko
Dva týždne v pustatine národného parku Hardangervidda a k tomu ďaleká a nízkonákladová cesta vlakmi a loďami tam a späť. Mimo niekoľkých zaujímavých miest po ceste nás čakajú predovšetkým nedozerné a pusté hory, v ktorých si užijeme vrtochy severského počasia, aké tu majú na samom konci leta. Na projekciu stereofotografie si prineste teplé a nepremokavé oblečenie a železnú zásobu jedla!

Starší článok
Novší článok

Inzercia