LOADING

Type to search

Duatlon Šport

Športovci klubu ŠK Triatlon Pezinok boli úspešní na Majstrovstvách Slovenska žiakov v duatlone

redaktor tvpk 05 septembra 2022

V nedeľu 4. septembra 2022 sa v Mošovciach konali Majstrovstvá Slovenska žiakov v duatlone. Duatlon je kombinácia behu a cyklistiky, dĺžka tratí sa mení v závislosti od vekovej kategórie. Za daždivého počasia sa vydalo na trať 124 pretekárov v žiackych kategóriách, z toho 13 mladých pezinských
triatlonistov, ktorí priniesli do Pezinka majstrovské medaily a výborné výsledky.

Medzi najúspešnejších patrí mladší žiak Tobias Burt, ktorý sa stal vicemajstrom SR v duatlone pre rok 2022 a obsadil 2. miesto.

Ema Marková sa v kategórii mladšie žiačky umiestnila na 3. mieste a získala titul druhá vicemajsterka SR. V kategórii žiaci nádeje A sa Tobias Podstrelenec umiestnil na 3. mieste s titulom druhý vicemajster SR.

Nepopulárne 4. miesto získala staršia žiačka Romana Mozolová. Medzi mladšími žiakmi sa umiestnil Markus Lenghart na 5. mieste a na 6. mieste sa umietnil Marek Búci a mladšia žiačka Simona Mozolová.

Všetkým športovcom ďakujem za výbornú a úspešnú reprezentáciu nielen klubu ŠK TRIATLON Pezinok, ale i mesta Pezinok.