LOADING

Type to search

Džudo Šport

Pezinská džudistka Patrícia Tománková získala zlato na turnaji Európskeho pohára v Taliansku

redaktor tvpk 15 februára 2022

Talentovaná pezinská džudistka Patrícia Tománková dosiahla významný úspech na turnaji Európskeho pohára v talianskom Lignane a vybojovala si zlatú medailu. Pri premiére na podujatí tohto rangu triumfovala v dorasteneckej kategórii do 40 kg.

Úradujúca majsterka Slovenska v kategórii do 44 kg, ktorá súťaží za 1. JUDO Club Pezinok, si na turnaji Európskeho pohára poradila v rozhodujúcich súbojoch s Kasandrou Benedettiovou z Francúzska a Ninou Auerovou z Rakúska. Patrícia Tománková súťaží v dorasteneckej kategórii prvý rok a na Európskom pohári štartovala premiérovo.

V Lignane sa darilo aj ďalším pezinským džudistom. Matej Klobučník do 60 kg získal bronz, Jozef Tománek ml. obsadil v kategórií do 55 kg 5. miesto, Samuel Háger bol v kategórií 66 kg siedmy a Ella Markovicsová do 48 kg obsadila 9. miesto.

Zdroj a foto: 1.JCP Pezinok