LOADING

Type to search

cestovný ruch vinárstvo Vinohraníctvo Voľný čas Život

Otvorené pivnice na sv. Urbana aj v Pezinku

redaktor tvpk 20 mája 2021

14. ročník Otvorených pivníc na sv. Urbana Vám ponúkne vína v 122 pivniciach od Devína cez Raču, Vajnory, Svätý Jur, Pezinok, Modru, Šenkvice až po Doľany. Otvorené pivnice môžete navštíviť v 16 obciach a mestách Malokarpatského regiónu. Napriek tomu, že niektorí z Vás, chodia na pivnice rok čo rok, stále majú čo objavovať – len v tomto roku pribudlo 12 nových pivníc. Vína v tomto období sú už hotové – ich potenciál čaká vo fľaši.

Počas dvoch dní sa stretávate priamo s vinármi, ktorí sú hrdí nato, že ich vína dorobené z hrozna malokarpatských viníc, chutia nielen doma, ale i vo svete, o čom svedčia pribúdajúce správy o ocenených vínach z výstav, ktoré prekročili hranice Európy.  Máte jedinečnú možnosť ich ochutnať práve od výrobcu v domácom prostredí a neraz v  pivničke, ktorá prirástla vinárovi k srdcu ale i v modernom vinárstve, ktoré Vás očarí nielen  skvelými vínami ale aj výnimočnou architektúrou.

Zážitok z tohto podujatia si v nijakom obchode k fľaši vína nekúpite, po ten si rok čo rok musíte prísť na Malokarpatskú vínnu cestu, a čo nové Vás čaká na tej májovej, ktorá svoje pivničky otvorí v piatok 21. mája?

Veľké vína Malých Karpát z  ročníka 2020, výborné kulinárske pochúťky – častokrát pripravené osobne vinárom, nebude chýbať hudba priamo v pivniciach, výstavy umelcov… čakajú Vás 2 dni skvelých vín a príjemných zážitkov v rozkvitnutom Malokarpatskom regióne.

V Pezinku budú otvorené tieto pivnice:

  1. MESTSKÁ VINOTÉKA, Radničné nám. 9 – VINÁRSTVO KRIŽANOVIČ & PRIEVOZNÍK
  2. VÍNO HUGO, Mýtna 22
  3. ZÁMOCKÉ VINÁRSTVO PEZINOK, Mladoboleslavská 5
  4. VITIS PEZINOK – Archívna pivnica, Holubyho 91
  5. DANIEL STRÍŽ, Zámocká 10
  6. PAVOL BORIŠ, Hviezdoslavova 1


Viac o podujatí na https://mvc.sk/podujatie/otvorene-pivnice-na-sv-urbana-2021

Inzercia