LOADING

Type to search

Aktuálne Koronavirus Projekty Samospráva Zdravotníctvo Život

Mesto Pezinok ponúka vlastné kyslíkové prístroje pre COVID pacientov

redaktor tvpk 04 marca 2021

V rámci liečby pacientov s ochorením COVID-19 v domácom prostredí chce mesto Pezinok poskytnúť svojim občanom kyslíkové prístroje. Otvára preto výzvu pre všeobecných lekárov a špecialistov, ktorí liečia covidových pacientov. Cieľom je pomôcť pacientom lepšie zvládať domácu liečbu a nezaťažovať nemocnice.


Mesto Pezinok vlastní 5 kusov kyslíkových prístrojov, ktoré zakúpilo pre potreby Zariadenia opatrovateľskej služby (ZOS) na Komenského ulici v čase zhoršenej epidemiologickej situácie na konci januára 2021. Aj vďaka nim je v súčasnej dobe situácia v zariadení stabilizovaná. Keďže kyslíkové
prístroje sú voľné, mesto sa rozhodlo poskytnúť ich ľuďom, ktorí ich potrebujú. „Vzhľadom na situáciu, chceme našim občanom maximálne pomôcť, aby sa vyhli hospitalizácii s ochorením COVID-19 v nemocniciach, a hlavne, aby im v spolupráci so všeobecnými lekármi či špecialistami bola poskytnutá lepšia domáca liečba. Kyslíkový prístroj bude pacientovi pridelený na základe stanovenia liečby lekármi. Takto naordinovaný prístroj si môže následne rodinný príslušník covidového pacienta bezplatne vyzdvihnúť priamo na radnici, kde zároveň podpíše zmluvu o výpožičke a prevezme aj návod na použitie. Kyslíkovú terapiu stanoví lekár,“ vysvetlil primátor mesta Igor Hianik.Lekári, ktorí majú covidových pacientov s trvalým pobytom v Pezinku, môžu kontaktovať mesto prostredníctvom tel. čísla +421 948 774 609 od pondelka do piatka v čase od 8.00 do 17.00 h.
Projekt pomoci vznikol spontánne pri vyhodnocovaní zvládnutej situácie v ZOS. „Mali sme konkrétne skúsenosti a videli sme pozitívne výsledky, keď sa prístroj nasadil dostatočne na začiatku ochorenia v prípade zníženej saturácie. Prístroje už v zariadení nepotrebujeme a zdá sa nám neefektívne, aby v tejto situácii boli zabalené v škatuli,“ doplnil primátor Igor Hianik.

Inzercia