LOADING

Type to search

Kultúra Výstava

Výstava V znamení hviezdy v Mestskom múzeu sa predlžuje do konca septembra

redaktor tvpk 18 mája 2020

V septembri minulého roka sprístupnilo Mestské múzeum výstavu V ZNAMENÍ HVIEZDY, ktorá je venovaná grófom zo Svätého Jura a Pezinka. Približuje dejiny rodu a jeho členov, ktorí v období 13. – 16. storočia systematicky a strategicky budovali majetkovú základňu v oblasti Malých Karpát, na Záhorí a v prihraničných územiach dnešného Rakúska, Maďarska a Moravy. Mnohí členovia rodu sa pohybovali v prostredí najvyššej uhorskej politiky, vstupovali do služieb panovníkov, zúčastňovali sa bojových výprav i diplomatických misií. Zároveň sa starali o rozvoj a zveľaďovanie svojich dedičných majetkov, podporu vinohradníctva, baníctva, obchodu a remesiel.

Kvôli opatreniam v súvislosti s pandémiou muselo aj Mestské múzeum v Pezinku zatvoriť svoje brány pre širokú verejnosť. Po uvoľnení opatrení v rámci tretej fázy sprístupnilo svoje výstavné priestory aj Mestské múzeum, ktoré sa rozhodlo aktuálnu výstavu V znamení hviezdy predĺžiť do konca septembra 2020.


Výstava prevedie návštevníka všetkými dôležitými medzníkmi v dejinách rodu, priblíži jeho najvýznamnejších členov a ich misie a upriami pozornosť na dodnes existujúce stopy prítomnosti rodu a jeho členov v mestách a obciach nášho regiónu.

Inzercia