LOADING

Type to search

Hudba Kultúra

Slovenský spevák Michal Varga a herečka Lucia Siposová naspievali pesničku Brehy

redaktor tvpk 11 februára 2020

Brehy v metaforickom význame predstavujú hranice „Ega“!

Pieseň Brehy je o partnerstve, o vzťahoch, o spolunažívaní, ktoré prináša nielen radosti, ale aj rôzne povinnosti, starosti, či výzvy. Niekedy má človek pocit, akoby sa všetko to pekné zo vzťahu vytratilo. Na jednej strane odstup a chlad v kontraste s hravosťou a snahou sa priblížiť.. to všetko na pozadí plynúceho času, ktorý sme ochotní pre svoje „pravdy a presvedčenia“ strácať bez ohľadu na to, že nevieme, koľko nám ho ostáva..

 

Spevák Michal Varga po ukončení pôsobenia v kapele IN Vivo začal písať piesne, ktoré spájala jedna téma. Voda ako médium, v ktorej sa všetko mieša, voda, ktorá si pamätá, voda, ako základ života. V tej dobe začal objavovať čaro klavíra. Jeho počiatočná strnulosť sa premietala do pomalších melódií, ktoré odrážali túžbu po vnútornej harmónii. Jeho odhodlanie vydať album piesní o láske bolo narušené náhlou stratou otca a proces vyrovnávania sa s ňou trval určitý čas.

 

Účinkovanie  v kabaretnom klube Red Cat Cabaret v predstaveniach plných hudby, tanca, spevu a humoru mu priniesli novú energiu, pričom nadviazal kontakty s viacerými profesionálnymi umelcami.  Vďaka týmto vzťahom sa začala aj jeho autorská spolupráca s Gabom Dušíkom, s ktorým  spoločne napísali piesne „Hore háj“ a „Komár“ a už onedlho Vás prekvapia ďalšou novinkou, piesňou „Separuj“.

 

Ukotvenie Michala Vargu v tvorivých procesoch, spolu s vnútornou harmóniou ho priviedli naspäť k „Vode“. Spoločne s populárnou herečkou  Luciou Siposovou, ktorá prijala pozvanie k spolupráci, spoločne naspievali duet s názvom „Brehy“ . Pozvanie do tohto projektu prijala aj ďalšia členka divadelného ansámblu RCC, Michaela Patáková a Flow Berger (Viedeň), ktorí svojím tanečným umením dokázali spoločne uchopiť éterickú krehkosť hravej vášne, ktorá sa v dlhodobých vzťahoch stráca rýchlejšie ako by sme chceli.

 

Za kameru sa postavil Marcel Hepner, ktorý na rozdiel od rôznych prírodných scenérií v Komárovi vsadil na interiér a minimalizmus.

 

Videoklip k tejto pesničke bol natáčaný v Pezinskom kultúrnom centre.

 

 

Zdroj: PR agentúra LaPlata.sk

Foto: Juraj Tomko

Inzercia