Šport Triatlon

Pezinskí triatlonisti úspešní na viacerých súťažiach

redaktor tvpk 13 júla 2020

V období po uvoľnení opatrení súvisiacich s COVID-19 sa športovci z ŠK TRIATLON PEZINOK
zapájajú naplno do pretekov pod záštitou Slovenskej triatlonovej únie a Slovenského atletického
zväzu.

Prvé preteky v období “po korone“ bol triatlon na netradične krátkych vzdialenostiach T.A.T.
superšprint triatlon Valča, ktorý sa uskutočnil 20. júna. Pre všetky žiacke kategórie bol triatlon
zmenený na duatlon kvôli nízkej teplote vody. Deťom z ŠK TRIATLON PEZINOK sa darilo
v individuálnych štartoch aj v mix štafete, ktorá bola zároveň aj Majstrovstvami SR. Najúspešnejší
bol Alexander Kostoláni v kategórii žiaci nádeje A, kde sa umiestnil na 2. mieste. V rovnakej
kategórii sa na 4. mieste umiestnil Boris Mihaľov. V kategórii staršie žiačky sa na nepopulárnom 4.
mieste umiestnila Hana Macháčková. Štafeta v zložení Alexander Kostoláni, Hana Macháčková a
Maxim Mihaľov sa napriek vekovému handicapu umiestnila na perfektnom 7.mieste (zo 14 družstiev).

O týždeň neskôr 28. júna sa mladí pezinskí triatlonisti zúčastnili Nitrianskeho detského akvatlonu.
Niektoré deti naberali svoje prvé pretekárske skúsenosti v akvatlone a tie skúsenejšie potvrdili svoju
formu. Najúspešnejší bol opäť Alexander Kostoláni v kategórii žiaci nádeje A, kde obsadil 2. miesto.

V nedeľu 5. júla sa viacerí členovia zúčastnili cyklistickej časovky Svätojurský blesk, ktorej trať
meria 7,5km a vedie z Nešticha až k meteorologickej stanici na Malom Javorníku. V kategórii kadetky
vyhrala Hana Macháčková a ocenená bola aj najmladšia účastníčka Nikol Slotíková (2009).

V stredu 8. júla sme si odbehli na Mladú Gardu na atletické preteky 1. kolo AZB ligy najmladšieho a
staršieho žiactva. Opäť úspešne, všetky deti si vytvorili osobné rekordy. Najúspešnejšia bola Nikol
Slotíková s časom 9,40s v behu na 60m obsadila 1. miesto. Darilo sa aj Kristíne Adamčíkovej a Nele
Kollárovej, obe sa umiestnili na 5. mieste.

V sobotu 11. júla sa v Turčianskych Tepliciach uskutočnili Majstrovstvá SR v akvatlone, kde sa
našim triatlonistom darilo. Alexander Kostoláni sa umiestnil na 3. mieste a prináša do Pezinka
majstrovskú medailu. V rovnaký deň sme mali zastúpenie na pretekoch VIALLEMAN – MSR
v strednom triatlone, ktoré sa uskutočnili v Bátovciach. Na trati 1,9km plávanie, 90km cyklistika
a 21,1km beh sa v najsilnejšej kategórii muži 20-39r. umiestnil Rastislav Srnánek na skvelom 12.