LOADING

Type to search

Iná udalosť Kultúra Pre deti

Čarovanie s vápnikom – kreatívny program pre deti na Schaubmarovom mlyne

redaktor tvpk 04 februára 2020

V nedeľu 9. februára 2020 sa v Schaubmarovom mlyne uskutoční od 15:30 – 17:00 kreatívny program pre deti Čarovanie s vápnikom. V tomto programe sa budeme pohybovať medzi vedou a umením, medzi geológiou, kameňmi, horninami, minerálmi a výtvarným svetom. Dôkladne sa zoznámime s vápnikom a jeho rôznymi podobami.

 

 

Odrazíme sa od vizuálneho príbehu kalcia, ktorý na výstave vytvorili umelci Anetta Mona Chişa a Martin Piaček. Pokračovať budeme skúmaním podoby vápnika v našej malokarpatskej prírode i jednoduchým chemickým pokusom, ktorým ho vystopujeme v rôznych materiáloch. V ateliéri si zo sadry vytvoríme vlastné sedimenty hornín. Program realizujeme v  spolupráci s Jirkom Vitálošom, ktorý sa venuje mineralógii.

Workshop vhodný pre deti vo veku 5 – 13 rokov

Prosíme o potvrdenie účasti prostredníctvom e-mailu na terezia.stevuliakova@sng.sk. Kapacita programu je obmedzená. V prípade Vašej neúčasti nás včas informujte, ponúkneme vaše miesto ďalším záujemcom, ďakujeme.

 

 

 

Odporúčame oblečenie vhodné k výtvarnej tvorbe.
Účasťou na programe súhlasíte s vyhotovením a zverejnením vašich fotografií za účelom
dokumentácie, propagačnej činnosti a prezentácie na verejnosti, v tlači, na webových stránkach a sociálnych sieťach SNG Schaubmarov mlyn po celú dobu ich existencie.

Vstupné: 4 €
rodinné vstupné: 7 €

 

 

Dátum:   09. 02. 2020, 15.30 – 17.00 h
Miesto:   Schaubmarov mlyn
Kontakt: Schaubmarov mlyn – tel.: 0902 366 416, e-mail: edu.schaubmarovmlyn@sng.sk

Inzercia