Type to search

Projekty Samospráva Život

Výsledky ankety Športovec roka mesta Pezinok 2018

redaktor tvpk 02 júla 2019

V utorok 26. júna 2019 sa konalo vyhodnotenie ankety Športovec roka mesta Pezinok 2018. Hlavným cieľom ankety bolo poďakovanie športovcom, ktorí reprezentovali mesto v danom športe, či už na domácej ale i medzinárodnej pôde. Dosahovali výborné výsledky, či už na rôznych ligách, turnajoch, Majstrovstvách Slovenska, Majstrovstvách Európy či sveta.

Spustenie kampane Športovec roka prebehla v mesiaci apríl, kde mohli odborná ako aj široká verejnosť navrhovať jednotlivých športovcov. Následne v máji prebehlo hlasovanie a začiatkom júna boli spracované výsledky a určení víťazi. V každej kategórii boli ocenení prví traja z radov odbornej verejnosti – teda členov Komisie športu.

HLASOVANIE A VÝSLEDKY podľa odbornej poroty (Komisia športu)

HLASOVANIE A VÝSLEDKY podľa verejnosti – Najobľúbenejší športovec roka 2018

Mesto Pezinok a Komisia športu vyzvali širokú verejnosť počas mesiaca máj, aby hlasovali za Najobľúbenejšieho športovca roka 2018. Hlasovanie bolo možné podľa navrhnutých nominácií v nasledovných kategóriách na webovej stránke mesta prostredníctvom vyplnenia online formulára. Celkovo platných hlasov bolo 1 567. A hlasujúci rozhodli o víťazoch takto: Najobľúbenejším športovcom roka v jednotlivých kategóriách sa stali:

1. kategória: Športovec roka – JUNIORIŠimon JAKUŠ (plávanie) – získal 290 hlasov
  2. kategória: Športovec roka – MUŽI/ŽENYPatrícia GAŠPAROVIČOVÁ (futbal) – získala 262 hlasov
  3. kategória: Športovec roka – SENIORIAlena DRAHOŠOVÁ (triatlon) – získala 237 hlasov
  4. kategória: Športový kolektív – JUNIORIKST PETAN – Tanečné centrum CHARIZMA – získali 278 hlasov
  5. kategória: Športový kolektív – SENIORIPKPK – Plavecký klub Pezinok  – získali 253 hlasov

Nakoniec bola udelená ešte špeciálna cena Športovec roka a to Timea Oravcová (gymnastika)