LOADING

Type to search

Kultúra

Program v Schaubmarovom mlyne na december 2019

redaktor tvpk 27 novembra 2019

Program v Schaubmarovom mlyne na december 2019:

 

01.12.2019  (nedeľa)  od 16:00 do 18:30

KRIČAŤ VETRU, ŠEPKAŤ RIEKAM A JELEŇOM

 

Prednáška Jiřího Zemánka o ekológii vnímania a ekológii a etike jazyka. Prednáška nadväzuje na výstavu Do divočiny * Vstupné: 4 € * Predpredaj vstupeniek www.tootoot.fm *

 

Kapacita programu je obmedzená

 

Zoznámite sa s Abramovým výkladom, ako používanie alfabetického písma účinne skratovalo našu pôvodnú bohatú zmyslovú reciprocitu so zmyslovou zemou a doviedlo nás k tomu, že sa naše vedomie uzavrelo samo do seba, do svojich abstrakcií a začalo komunikovať len so svojimi vlastnými znakmi a technológiami. Dnes nepotrebujeme v tak veľkej miere hovoriť o svete, ale predovšetkým by sme sa mali naučiť znovu hovoriť k svetu. „Kričať vetru, šepkať k riekam a jeleňom …“ (David Abram).

 

 

07.12.2019  (sobota)  od 11:00 do 18:00  

VIANOČNÝ NÁŠ TRH

 

Vianočný trh v Schaubmarovom mlyne * Vstup na trh je voľný, môžete ho podporiť dobrovoľným príspevkom* Vstup do expozície a na výstavu: 3 € / 1,5 €

 

Pozvánka na druhý vianočný Náš trh, ktorý Schaubmarov mlyn spoluorganizuje s miestnym hnutím Slowfood Pressburg. Na trhu sa predzásobite na sviatky ručne zberaným makom, údenými dobrotami, sušenými hríbmi, čerstvými syrmi či vínom z vypestovaného hrozna výlučne vo vlastných vinohradoch. Trh ponúkne štrnásť farmárskych stánkov, s deťmi sa bude piecť a vyrábať vianočné pozdravy. Pre dospelých je pripravená diskusia v kaviarni s farmármi o čistom, férovom jedle a s etnologičkou Katarínou Nádaskou bude diskusia o tradíciách a hodnotách vianočných sviatkov. Príďte si zapriať k sviatkom a štrngnúť so šálkou punču na zážitkový vianočný trh.

 

 

14.12.2019  (sobota)  od 17:00 do 19:30

DETSKÁ NOC LITERATÚRY

 

Rodinný program pre rodiny s deťmi od 5 rokov * Vstup: 3€ platí pre 1 osobu *
Predpredaj vstupeniek www.tootoot.fm * Kapacita programu je obmedzená

 

Vydajte sa na cestu za svetlom a prostredníctvom rozprávok a príbehov preskúmajte, aké je to vaše svetlo, čo každý deň poháňa vpred vás. Pre niekoho je to viera v boha a kométa, ktorá ukázala pastierom Jezuliatko. Pre iného istota v rodine, láska, dobrodružstvo či nezištné priateľstvo. Príbehmi pútnikov prekonávajúcich najrôznejšie prekážky na ceste za svojím svetlom a aj samotným mlynom vás prevedú osobnosti spod Malých Karpát: Agáta Petrakovičová, Juraj Illavský, Marián Kováč, Eva Kenderessy a Saša Petrášová. Na piatich stanovištiach budú paralelne prebiehať čítania tak, aby si každý návštevník mohol vypočuť všetky príbehy. Na šieste, tak trochu strašidelné stanovište, bude však vstup povolený len dospelým. Vezmite si baterky a vydajte sa s nami na objavnú predvianočnú cestu mlynom.

 

Inzercia