Type to search

Beh Šport Triatlon

Pezinskí triatlonisti úspešní aj na bežeckých pretekoch

redaktor tvpk 21 októbra 2019

Mladí atléti zo Športového triatlonového klubu Pezinok sa vo štvrtok 17.10. zúčastnili pretekov pod záštitou Slovenského atletického zväzu – Detský štafetový kros. Deti behali v zložení 2 dievčatá a 2 chlapci vzdialenosť 4x600m. Na štart sa postavili 2 štafety z ŠTK Pezinok. Družstvo “A” v zložení Kostoláni Alexander, Jakušová Barbora, Mihaľov Maxim a Koleníková Ema bolo úspešné a umiestnilo
sa na 2. mieste, čím si zabezpečilo postup na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 23.11. v Betliari popri MSR v cezpoľnom behu. Družstvo “B” sa umiestnilo na 8. mieste (z 20 družstiev) v zložení Rischer Kristián, Kristínka Adamčíková, Mihaľov Boris, Slotíková Nikol.
V nedeľu 20.10. sa pezinskí triatlonisti zúčastnili bežeckého podujatia PSA Trnava polmaratón. Polmaratón si odbehla štafeta zložená z mladších a starších žiakov – Jakub Miklenčič, Hana Macháčková, Alexandra Vitková a Jakub Jánošík, ktorá sa umiestnila na skvelom 6. mieste (z 20 štafiet) s časom 1:36:47h. Najlepší výsledok dosiahol Martin Kopecký, ktorý sa umiestnil na 1. mieste v behu na 10,6km s časom 39:53 min. v kategórii muži do 39r, ale aj na 1. mieste v absolútnom poradí. V behu na 5,3km bol úspešný junior Matej Macháček, ktorý sa v kategórii muži do 39r umiestnil na 3. mieste s časom 19:19min. V kategórii muži 40-49r sa na 8. mieste umiestnil Róbert Vitko s časom 25:58min. Na poludnie odštartovali aj detské behy, kde sa na 2. mieste v kategórii deti 7-11r umiestnil Alexander Kostoláni a v kategórii deti 11-15r sa Natália Vitková umiestnila na 5. mieste celkovo a 3. mieste medzi dievčatami.