Type to search

FootGolf Šport

Na Slovak FootGolf Open zvíťazilo Slovensko

redaktor tvpk 23 mája 2019

Víťazstvo na májovom najprestížnejšom footgolfovom turnaji Slovak FootGolf Open si vybojovali slovenskí hráči.  Turnaj je renkingovo druhý najhodnotnejší na svete ako FIFG 500. Na turnaji sa zúčastnilo 117 hráčov zo 17 štátov. V súťaži tímov zvíťazilo Slovensko pred Maďarskom a Holandskom. V súťaži jednotlivcov v kategórii Absolut zvíťazil Martin Šimončič zo Slovenského Grobu pred Josefom Němcom (Česká republika) a ďalším Slovákom Michalom Dianom. Medzi ženami brali víťazstvá Slovenky – zvíťazila Lucia Čermáková pred Rebekou Režnou (Svätý Jur) a Simonou Ondrejkovičovou.

Z pezinského klubu 1. SFGK Carpathians Slovakia (na snímke)  v kategórii Absolut boli najlepšími hráčmi Branislav Thron (15.) a Tomáš Kikuš (22.), za nimi Tomáš Tengeri (46.) a Zdenko Topor (92.) V kategórii Seniori – muži nad 46 rokov obsadil Rastislav Blaško 18. miesto.

Rastislav Blaško a Tomáš Kikuš sa v máji v priebehu troch víkendov zúčastnili na troch medzinárodných turnajoch FIFG 500. V Írsku na Irish Open, Slovak Open a v Maďarsku na Traditional FootGolf Cup.

V priebežnom svetovom renkingu FIFG v kategórii Absolut sú najlepšie z klubu 1. SFGK Carpathians Slovakia koncom mája Branislav Thron na 35. mieste a Tomáš Kikuš na 45. mieste, v kategórii Seniori je Rastislav Blaško na 9. mieste.