LOADING

Type to search

Hudba Kultúra

Gitarista Al Di Meola zahrá v Bratislave – chceš zažiť jeho koncert?

redaktor tvpk 11 marca 2019

Al Di Meola, jeden z najuznávanejších a najvšestrannejších svetových gitaristov a držiteľ Grammy, zavíta 19. marca do Bratislavy a predstaví svoj koncertný program k aktuálnemu albumu Opus.
Tento koncert môžeš zažiť aj Ty, ak nám do piatka 15. 3. 2019 16.30 h na tvpezinok@stonline.sk zašleš správnu odpoveď na otázku: Ktorí dvaja umelci sprevádzajú Al Di Meolu na aktuálnom turné?
1 výhercu 2 vstupeniek vyžrebujeme v pondelok.

Hudobná cesta tohto gitarového virtuóza je bohatá na vzrušujúce hudobné diela, živé momenty a spolupráce. Podľa jeho slov je niekoľko posledných rokov pre neho výzvou a stimulom robiť veci stále uvoľnenejšie, či už v hudbe, alebo osobnom živote. Cestu vlastného pretvárania zachytil Al na albume Opus v jedenástich kompozíciách. Opus vyšiel 23. februára 2018 na nemeckej značke earMUSIC. Už 10. marca sa umiestnil na prvom mieste Billboard US Jazz Charts, nasledovali ďalšie umiestnenia v hitparádach: #1 v Current Contemporary Jazz, #1 v Current Jazz, #14 v the Billboard Heatseekers/New Artist Chart aj umiestnenie v TOP 5 v Official German Jazz Album Charts.
Skvelé odozvy na Opus opäť zdôrazňujú kvalitu a flexibilitu Al Di Meolu ako gitarovej superstar.

“Na albume Opus som chcel posunúť ďalej moje kompozičné schopnosti, keďže si myslím, že vďaka vývoju tejto časti mojej osobnosti sa skôr cítim ako skladateľ/gitarista, nie ako gitarista/skladateľ,” hovorí Al. “Zároveň tento album zachytáva novú éru v mojom živote. Po prvýkrát vo svojom živote som písal hudbu šťastný, mám úžasný vzťah s mojou manželkou, narodila sa nám nádherná dcérka, máme krásnu rodinu…to ma inšpiruje každý deň. Verím, že som to zachytil vo svojej hudbe.”

Turné Opus & More 2019 odohrá Al Di Meola akusticky,  ako trio. Sprevádzať ho budú dlhoročný spoluhráč – akordeónista Fausto Beccalossi a pianista Kemuel Roig.

V ponuke je limitovaný počet V.I.P. MEET & GREET vstupeniek. V.I.P. vstupenka zahŕňa a umožňuje: sedenie v 1.a 2. rade v strednej časti hľadiska, prístup na zvukovú skúšku pred koncertom, otázky a odpovede, fotografovanie s umelcom a podpísané CD.

Inzercia