LOADING

Type to search

Ekológia Projekty Život Životné prostredie

Festival Ekotopfilm – Envirofilm bude v pondelok 11. novembra v Pezinku

redaktor tvpk 06 novembra 2019

Filmový festival EKOTOPFILM – ENVIROFILM prináša v pondelok 11. novembra do Pezinka výber oceňovaných dokumentárnych filmov z celého sveta. Naším cieľom je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

 

 

 

Festival štartuje už ráno! Doobedie patrí deťom z vopred prihlásených základných a stredných škôl. V rámci nášho Junior festivalu sa zameriavame na environmentálnu výchovu žiakov, kde prostredníctvom krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít učíme deti k zodpovednosti voči nášmu prostrediu.

 

 

 

Podvečer patrí kinosála verejnosti. Pohodlne sa usaďte a nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku. Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta vám prinášame aj sprievodný program “mimo plátna”, kde diskutujeme s našimi hosťami na aktuálne témy.

PROGRAM:
16:00  BIELY VLK – ARKTICKÝ DUCH
17:00  STAČÍ MÁLO
18:00  MIMO PLÁTNA: DOBA PLASTOVÁ. BUDE V OCEÁNOCH VIAC PLASTOV AKO RÝB?
19:00  DILEMA MÄSOŽRAVCOV
20:00  SVET BEZ HMYZU
20:30  AKTIVISTKA

 

 

U nás máte VSTUP VOĽNÝ! Viac informácií o programe nižšie v diskusii podujatia a na: https://www.ekotopfilm.sk/program-pezinok

Inzercia