Voľby do orgánov samosprávy obcí

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 3. 11. 2014, 18.00 h


Preventívna akcia "Bezpečný vchod"

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 3. 11. 2014, 18.00 h


Pamiatka zosnulých

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 3. 11 2014, 18.00 h


Pezinské fitnesky úspešné na ME v Karlových Varoch

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 3. 11. 2014, 18.00 h

1
2
3
4

ZARIADENIA PRE SENIOROV V PEZINKU

V Pezinku existuje niekoľko zariadení pre obyvateľov pokročilejšieho veku. Seniori v nich môžu využiť viaceré poskytované sociálne služby, ktoré sú prispôsobené potrebám klientov. Jedným z nich je Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici, ktoré zriadilo Mesto a má kapacitu 18 miest.Okrem ubytovania je tu zabezpečená strava a záujmové činnosti.

Seniorom je ďalej k dispozícii Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Ide o kombinované zariadenie s plne obsadenou kapacitou 100 miest a poradovníkom čakateľov. Zastrešuje tri časti: Domovu sociálnych služieb prislúcha 73 miest, Zariadeniu pre seniorov 18 miest a deviatimi miestami disponuje Špecializované zariadenie, kde sú služby poskytované osobám, ktoré okrem vyšších stupňov odkázanosti trpia zdravotným postihnutím ako sú Parkinsonova alebo Alezheimerova choroba, ťažká demencia, schizofrénia a skleróza multiplex. Aby sa tu seniori cítili ako doma, môžu používať svoj vlastný nábytok.

Najnovším zariadením v Pezinku je nezisková organizácia Domov Seniorov Pezinok, ktorý vznikol v Kučišdorfskej doline. Jeho kapacita je 78 miest, ktoré sú po 39 rozdelené medzi Zariadenie pre seniorov a Špecializované zariadenie. Aj tu je pre umiestnenie osoby potrebné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu.

Bližšie informácie o jednotlivých zariadeniach pre seniorov môžete získať pri ich osobnej návšteve, na Oddelení školstva a sociálnej starostlivosti Mestského úradu v Pezinku a dostupné sú aj na internete. Viac o tejto téme sa dozviete aj v pripravovanej relácii Týždeň s premiérou 23.12.2013.

RADI PORADÍME

PROGRAM KINA NA NAJBLIŽŠIE DNI

MAPY KU HVIEZDAM štvrtok 30.10. 19:30h | piatok 31.10. 19:30h
Kanada 2014, vstupné: 4,00 €, titulky,110 min., MN-15
Príbeh o temnej stránke ambicióznosti a slávy v prostredí hollywoodu. Hrajú: Julianne Moore, Mia...
ŠKATULIACI nedeľa 2.11. 17:00h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, slovenský dabing, 97 min., MP
V Syrovanoch sa po zotmení dejú divné veci. Z podzemných skrýš vyliezajú zvláštne bytosti...
NEBO NIE JE VÝMYSEL nedeľa 2.11. 19:30h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 99 min., MP-12
Skutočný príbeh štvorročného Coltona, ktorý pri pobyte v nemocnici zažije blízkosť smrti....
MEDZI NÁHROBNÝMI KAMEŇMI utorok 4.11. 19:30h | streda 5.11. 19:30h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 113 min., MP-12
Liam Nesson pracuje ako súkromný detektív bez licencie a rozohráva neľútostný súboj s časom......
FALOŠNÍ POLIŠI štvrtok 6.11. 19:30h | piatok 7.11. 19:30h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 104 min., MP-12
Keď veľkým chlapcom hra na policajtov prerastá cez hlavu...pokiaľ im tá hlava zostane na krku. V ...

TRH PRÁCE V OKRESE PEZINOK

Peter Simkins, Geoffrey Jukes, Michael Hickey
Autori zaznamenávajú priebeh a výsledky bojov na západnom fronte, východnom fronte, na Balkáne, v Taliansku alebo Blízkom východe; uvádzajú mocnosti, ktoré sa tu stretli, stručné informácie o ich armádach, popisujú život na fronte i v zázemí.

Robert Makłowicz
Kniha poľského publicistu, kulinárneho „teoretika i praktika“, cestovateľa a spisovateľa Roberta Makłowicza je osobitne pojatým cestopisom, subjektívne ladeným kultúrnym, historickým, sociologickým, a predovšetkým kulinárnym sprievodcom...

Curtis Sittenfeld
Autorka ponúka pikantný a šokujúci príbeh inšpirovaný životom bývalej prvej dámy USA Laury Bushovej. Príbeh plný škandálov a búrlivého života po boku azda najnenávidenejšieho prezidenta v histórii Spojených štátov.

Iveta Škripková
Autorka po malých krôčikoch umožňuje mladému čitateľovi spoznať základy divadelnej praxe, divadelnej terminológie, vysvetlí význam a poslanie tvorivého tímu, ale aj radových zamestnancov divadla.

Jacqueline Wilsonová
Hetty Featherová je ešte malé bábätko, keď ju jej zúfalá matka odloží do sirotinca. Prvé roky života prežije Hetty u pestúnov na vidieku, kde žije vo svojom vysnívanom svete.

Eva Hajdu
Pôvabné rozprávky zavedú deti do všetkých regiónov Slovenska. Ocitnú sa vo svete tajomných víl, škriatkov, tajuplných kúziel, či hovoriacich zvieratiek.

Edith Holá
Nová kniha Edith Holej rozpráva silný príbeh o ženách, šialených nápadoch, vyrovnávaniu sa s vlastným životom, rôznych druhoch klamstiev, ale predovšetkým o láske.

Masahiko Shiraki
Kniha japonského novinára žijúceho na Slovensku so slovenskou manželkou Oľgou Belešovou prináša autentický pohľad cudzinca na kultúrne rozdiely medzi Slovenskom a krajinou vychádzajúceho slnka.

Mária Lazárová
Ďalšia kniha Márie Lazárovej prináša krásny príbeh o rozmanitých podobách priateľstva a túžby niekam a niekomu patriť. Rozpráva o nevšednom priateľstve dievčatka Emy a ružovej veľryby Lily...