Rekonštrukcia Záhradnej ulice vo finále

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 1. 6. 2015, 18.00 h


Sv. Urban - patrón vinohradníkov a vinárov

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 1. 6. 2015, 18.00 h


Radošinci ponúkli komédiu Sčista - jasna

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 1. 6. 2015, 18.00 h


Preteky v skoku na koni

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 1. 6. 2015, 18.00 h

1
2
3
4

ZARIADENIA PRE SENIOROV V PEZINKU

V Pezinku existuje niekoľko zariadení pre obyvateľov pokročilejšieho veku. Seniori v nich môžu využiť viaceré poskytované sociálne služby, ktoré sú prispôsobené potrebám klientov. Jedným z nich je Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici, ktoré zriadilo Mesto a má kapacitu 18 miest.Okrem ubytovania je tu zabezpečená strava a záujmové činnosti.

Seniorom je ďalej k dispozícii Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Ide o kombinované zariadenie s plne obsadenou kapacitou 100 miest a poradovníkom čakateľov. Zastrešuje tri časti: Domovu sociálnych služieb prislúcha 73 miest, Zariadeniu pre seniorov 18 miest a deviatimi miestami disponuje Špecializované zariadenie, kde sú služby poskytované osobám, ktoré okrem vyšších stupňov odkázanosti trpia zdravotným postihnutím ako sú Parkinsonova alebo Alezheimerova choroba, ťažká demencia, schizofrénia a skleróza multiplex. Aby sa tu seniori cítili ako doma, môžu používať svoj vlastný nábytok.

Najnovším zariadením v Pezinku je nezisková organizácia Domov Seniorov Pezinok, ktorý vznikol v Kučišdorfskej doline. Jeho kapacita je 78 miest, ktoré sú po 39 rozdelené medzi Zariadenie pre seniorov a Špecializované zariadenie. Aj tu je pre umiestnenie osoby potrebné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu.

Bližšie informácie o jednotlivých zariadeniach pre seniorov môžete získať pri ich osobnej návšteve, na Oddelení školstva a sociálnej starostlivosti Mestského úradu v Pezinku a dostupné sú aj na internete. Viac o tejto téme sa dozviete aj v pripravovanej relácii Týždeň s premiérou 23.12.2013.

RADI PORADÍME

PROGRAM KINA NA NAJBLIŽŠIE DNI

SURI pondelok 1.6. 21:15h
SR 2015, vstupné: 4,00 €, 65 min., MP-12
Dobrodružná cesta po neznámej africkej rieke nás zavedie k unikátnemu prírodnému kmeňu Suri....
AVENGERS 2: VEK ULTRONA utorok 2.6. 21:15h | streda 3.6. 21:15h
USA 2015, vstupné: 4,00€, titulky, 141 min, MP-12
Zlovestný Ultron povstáva a zdá sa, že jeho sile tentokrát nedokážu čeliť ani Avengers... Vo...
ŠPIÓN štvrtok 4.6. 21:15h | piatok 5.6. 21:15h
USA 2015, vstupné: 4,00 €, český dabing, 120 min., MP-12
Špionážna komédia, ktorá Vás nenechá vydýchnuť. Susan, analytička z kancelárie, ako jediná môže...
HURÁ NA FUTBAL sobota 6.6. 21:15h | nedeľa 7.6. 21:15h
Španielsko 2014, vstupné: 4,00 €, slovenský dabing, 106 min., MP
Amadeo hrá majstrovsky stolný futbal. Jedného dňa hráči z jeho stolného futbalu začali rozprávať...
INSIDIOUS: KAPITOLA 3 pondelok 8.6. 21:15h | utorok 9.6. 21:15h
USA 2015, vstupné: 4,00 €, titulky, 97 min., MN-15
Najdesivejšia kapitola od tvorcov kultových hororov Saw, Paranormal Activity a Sinister. Dermont...

TRH PRÁCE V OKRESE PEZINOK

Svetlana Alexijevičová
Doba z druhé ruky je kniha nositeľky prestížnych ruských, európskych a amerických literárnych cien. Mozaiku príbehov skutočných ľudí, ktorí rozprávajú o tom, ako verili sovietskemu systému...

Jean-Yves Tadié
Marcel Proust  
Životopis I

Vydal: Dauphin (2015)

Jean-Yves Tadié sa takmer celý svoj profesionálny život venuje výskumu osobnosti a diela Prousta. Táto biografia je podľa odborníkov najhodnotnejšou prácou, ktorá o Proustovi vyšla.

Otto H. Frank (editor), Mirjam Pressler (editor)
Jediný denník, ktorý by si mal prečítať úplne každý! Úplné vydanie najznámejšieho denníka na svete pod záštitou Nadácie Anny Frankovej.

Waris Dirie
Ďalší medzinárodný bestseller z pera slávnej Waris Dirieovej! Malá Safa zo somálskeho slumu nemala ani tri roky, keď si zahrala v Púštnom kvete, životopisnom filme o topmodelke Waris Dirieovej.

Zuzana Boďová
31 rozprávkových príbehov, kde pekár s pekárkou vypekajú chlebíky a koláče pre prečudesných návštevníkov. Neverili by ste, kto všetko sa zatúla do malej pekárne na námestí...

Jeff Kinney
Keď je šťastie unavené, sadne aj na... no, Greg Heffley dúfa, že aj naňho. Na Valentína sa chystá tanečný večierok a celá škola je hore nohami.

Ali Sparkes
Príbeh dvojčiat Jura a Dana i špeciálneho prípravku na urýchlenie medzidruhovej premeny ŠPUMP pokračuje, keď im zo záhradky zmizne drahocenná vec.

Barbora Kardošová, Katarína Slaninková (ilustrácie)
Čarovný príbeh o sile priateľstva. Juraj má skoro jedenásť a chcel by pieskomila. Alebo psa. Alebo iné prítulné zvieratko, s ktorým by sa hral, keď príde domov.

Ondřej Kundra
Publikácia predkladá životný osud Medy Mládkovej, uznávanej českej zberateľky a mecenášky umenia, ktorá pre svet objavila jedného z prvých abstraktných maliarov Františka Kupku.