71. výročie SNP si pripomenul aj Pezinok

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 31. 8. 2015, 18.00 h


Akadémia tretieho veku otvorí už 9. ročník

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 31. 8. 2015, 18.00 h


Fyzulnačka 2015

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 31. 8. 2015, 18.00 h


Dvojkoncert No Name a Chinaski

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 31. 8. 2015, 18.00 h

1
2
3
4

ZARIADENIA PRE SENIOROV V PEZINKU

V Pezinku existuje niekoľko zariadení pre obyvateľov pokročilejšieho veku. Seniori v nich môžu využiť viaceré poskytované sociálne služby, ktoré sú prispôsobené potrebám klientov. Jedným z nich je Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici, ktoré zriadilo Mesto a má kapacitu 18 miest.Okrem ubytovania je tu zabezpečená strava a záujmové činnosti.

Seniorom je ďalej k dispozícii Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Ide o kombinované zariadenie s plne obsadenou kapacitou 100 miest a poradovníkom čakateľov. Zastrešuje tri časti: Domovu sociálnych služieb prislúcha 73 miest, Zariadeniu pre seniorov 18 miest a deviatimi miestami disponuje Špecializované zariadenie, kde sú služby poskytované osobám, ktoré okrem vyšších stupňov odkázanosti trpia zdravotným postihnutím ako sú Parkinsonova alebo Alezheimerova choroba, ťažká demencia, schizofrénia a skleróza multiplex. Aby sa tu seniori cítili ako doma, môžu používať svoj vlastný nábytok.

Najnovším zariadením v Pezinku je nezisková organizácia Domov Seniorov Pezinok, ktorý vznikol v Kučišdorfskej doline. Jeho kapacita je 78 miest, ktoré sú po 39 rozdelené medzi Zariadenie pre seniorov a Špecializované zariadenie. Aj tu je pre umiestnenie osoby potrebné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu.

Bližšie informácie o jednotlivých zariadeniach pre seniorov môžete získať pri ich osobnej návšteve, na Oddelení školstva a sociálnej starostlivosti Mestského úradu v Pezinku a dostupné sú aj na internete. Viac o tejto téme sa dozviete aj v pripravovanej relácii Týždeň s premiérou 23.12.2013.

RADI PORADÍME

PROGRAM KINA NA NAJBLIŽŠIE DNI

BARBIE ROCK´N ROYALS pondelok 31.8. 21:00h | utorok 1.9. 21:00h
USA 2015, vstupné: 4,00 €, český dabing, 84 min., MP
Barbie ako rocková princezná. Animovaná rozprávka...
FK: AMY utorok 1.9. 19:30h
VB 2015,vstupné:čl.Fk:2,00 €, nečl.Fk:3,00€,titulky,127min.,MP-12

Dokumentárny film o fenomenálnej britskej speváčke Amy Winehouse, ktorá zomrela vo veku len...

AMERICAN ULTRA štvrtok 3.9. 19:30h | piatok 4.9. 19:30h
USA 2015, vstupné: 4,00 €, titulky, 96 min., MN-15

Pokojný život milovníka trávy a jeho priateľky je náhle narušený, keď Mika dobehne vlastná...

UUUPS! ARCHA JE FUČ... sobota 5.9. 17:00h | nedeľa 6.9. 17:00h
Nem.,Bel., 2015, vstup.:4,00€, 3D:6,00€, slovenský dab., 86 min., MP
3D

Je koniec sveta ! Blíži sa obrovská povodeň. Jedinou záchranou je Noemova archa, treba sa však...

KURIÉR: REŠTART sobota 5.9. 19:30h | nedeľa 6.9. 19:30h
Francúzsko 2015, vstupné: 4,00 €, titulky,96 min., MP-12
Bývalý žoldnier Frank pracuje ako kuriér najrôznejších zásielok pre najrôznejších zákazníkov. Luc...

TRH PRÁCE V OKRESE PEZINOK

Martin Čičvák
Šváby sú v poradí druhou časťou krimisérie s populárnym detektívom Harrym Holem. Dej sa tentoraz prenesie do Bangkoku, kde v jednom bordeli nájdu zavraždeného nórskeho veľvyslanca v Thajsku.

S láskou Anča Pagáčová
Román o láske, ktorá nás dokáže veľa naučiť, aj keď je slepá. Po siedmich rokoch je tu voľné pokračovanie úspešného literárneho debutu Lucie Siposovej Hello. My name is Anča Pagáčová.

Walter Mischel
Dieťaťu sa predloží penový cukrík a dostane na výber: zjedz tento jeden hneď, alebo počkaj a vychutnaj neskôr dva. Čo urobí? A aké sú dôsledky rozhodnutia pre jeho správanie v neskoršom veku?

Sue Monk Kiddová
Inšpiratívny príbeh o priateľstve a odvahe žien zmeniť svet. Sarah Grimkéová, dievča z významnej rodiny, oplýva nenásytným intelektom a buričskými názormi.

Thomas Brezina
Prinášame vám vynikajúci román populárneho autora Thomasa Brezinu o výnimočnom dievčati s nevšednými schopnosťami.

Genevieve Lecourties, Christine Féret-Fleury
4. časť série Do sedla! o príhodách tínedžerov z jazdeckého klubu Garrigues na juhu Francúzska. Blížia sa Vianoce. Alix sa spolu s Jessicou a Leou chystá absolvovať šiesty stupeň jazdeckej skúšky Galop

Alex Scarrow
Niekto sa opäť zahráva s časom! Liam, Maddy a Sal sa musia pripraviť na štvrtú misiu v najdobrodružnejšej sci-fi sérii so štipkou histórie.

Jim Benton
NEVEDOMOSŤ ZNAMENÁ NEDOSTIHNUTEĽNOSŤ Milý denníček, prečítala som si niektoré svoje staré denníky. Píše sa tam napríklad: "Jedla som šalátovú zálievku" ...

Martin Čičvák
Jedinečný životopis slávneho slovenského umelca. Neobyčajná kniha, ktorá rozpráva príbeh dramatického života človeka, ktorý ako jeden z mála slovenských umelcov prešiel doslova celý svet, osobne spoznal najvýznamnejších európskych umelcov svojej doby