Aprílové rokovanie Mestského zastupiteľstva

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 21.4.2014, 18.00 h


Financie na projekt ISRMO schválené

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 21.4.2014, 18.00 h


Panský chodník by mal byť dokončený skôr

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 21.4.2014, 18.00 h


Volejbalistky Pezinka majú extralitový bronz

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 21.4.2014, 18.00 h

1
2
3
4

ZARIADENIA PRE SENIOROV V PEZINKU

V Pezinku existuje niekoľko zariadení pre obyvateľov pokročilejšieho veku. Seniori v nich môžu využiť viaceré poskytované sociálne služby, ktoré sú prispôsobené potrebám klientov. Jedným z nich je Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici, ktoré zriadilo Mesto a má kapacitu 18 miest.Okrem ubytovania je tu zabezpečená strava a záujmové činnosti.

Seniorom je ďalej k dispozícii Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Ide o kombinované zariadenie s plne obsadenou kapacitou 100 miest a poradovníkom čakateľov. Zastrešuje tri časti: Domovu sociálnych služieb prislúcha 73 miest, Zariadeniu pre seniorov 18 miest a deviatimi miestami disponuje Špecializované zariadenie, kde sú služby poskytované osobám, ktoré okrem vyšších stupňov odkázanosti trpia zdravotným postihnutím ako sú Parkinsonova alebo Alezheimerova choroba, ťažká demencia, schizofrénia a skleróza multiplex. Aby sa tu seniori cítili ako doma, môžu používať svoj vlastný nábytok.

Najnovším zariadením v Pezinku je nezisková organizácia Domov Seniorov Pezinok, ktorý vznikol v Kučišdorfskej doline. Jeho kapacita je 78 miest, ktoré sú po 39 rozdelené medzi Zariadenie pre seniorov a Špecializované zariadenie. Aj tu je pre umiestnenie osoby potrebné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu.

Bližšie informácie o jednotlivých zariadeniach pre seniorov môžete získať pri ich osobnej návšteve, na Oddelení školstva a sociálnej starostlivosti Mestského úradu v Pezinku a dostupné sú aj na internete. Viac o tejto téme sa dozviete aj v pripravovanej relácii Týždeň s premiérou 23.12.2013.

RADI PORADÍME

PROGRAM KINA NA NAJBLIŽŠIE DNI

RIO 2 sobota 19.4. 17:00h | nedeľa 20.4. 17:00h
USA 2014, vst.:4,00 €, 3D 6,00 €, slovenský dab.,101 min., MP
3D

Modré papagáje Blu a Perla opúšťajú Rio a idú na rodinný výlet do Amazonského pralesa...

TRANSCENDENCIA sobota 19.4. 19:30h | nedeľa 20.4. 19:30h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 120 min., MN-15
Johnny Depp sa ako vedec snaží ísť za hranice možného a prepojiť ľudskú myseľ s umelou...
POJEDEME K MOŘI utorok 22.4. 19:30h
ČR 2014, vstupné: 4,00 €, 90 min., MP-12
Hrdinom príbehu je desaťročný Tomáš. K narodeninám dostane kameru a rozhodne sa, že nakrúti...
3 DNI NA ZABITIE streda 23.4. 19:30h | štvrtok 24.4. 19:30h
Fran.,USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 113 min., MP-12
Kevin Costner v napínavom akčnom trileri ako umierajúci agent tajnej služby. Výmenou za...
SOCIALISTICKÝ ZOMBI MORD - SZM piatok 25.4. 19:30h
SR 2014, vstupné: 3,00 €, 94 min., MN-18
Dve zväzáčky sa snažia prestrieľať cez školu zamorenú ich nakazenými zombie spolužiakmi. Hrajú...

Emma a Ema Tekelyové
Nová kniha Emmy Tekelyovej, na ktorej sa podieľala spolu s dcérou Emou, radí, ako si zamaškrtiť a nepribrať. Kniha obsahuje 36 nových receptov a je vhodná pre skúsené cukrárky i začiatočníčky.

Zadie Smithová
Román Severozápad je predovšetkým o multikultúrnom Londýne a sleduje osudy štyroch Londýnčanov – Ley, Natalie, Felixa a Nathana –, ktorí by si v dospelosti radi vybudovali novú existenciu mimo Caldwell

Mária Hamzová
Dramatický príbeh od známej slovenskej autorky ženských románov. Olivera priťahuje tajomná Timea, ale tá neprestajne odoláva jeho pokusom o zblíženie.

Kate Mossová
Po Labyrinte a Hrobke sa milovníci francúzskej histórie a mysterióznych príbehov potešia pokračovaniu s názvom Citadela.

 

Katarína Kerekesová, Katarína Moláková, Alexandra Salmela
Knižka o dvoch neobyčajných kamarátkach, ktoré vidia svet každá svojimi očami. Príbeh o nevidiacom dievčatku Mimi a jej kamarátke Líze je zábavný aj poučný, plný dobrodružstiev, fantázie a krásnych obrázkov

Rudolf Čechura, Jiří Šalamoun
Napínavé dobrodružstvá obľúbeného večerníkového hrdinu maxipsa Fíka v knižnej podobe.

Štefan Hríb
Rozhovory so Štefanom Hríbom. Kniha rozhovorov Štefana Hríba s odvolaným trnavským arcibiskupom Róbertom Bezákom prináša čitateľom pozoruhodný pohľad na vzťah človeka a Boha.

Arnošt Lustig
Nakladateľstvo Mladá fronta prichádza s novým vydaním knižnej predlohy Colette s podtitulom Strhující příběh o lásce silnější než smrt.

Jo Nesbo
Nórskym hlavným mestom otriasol nález dvoch ženských tiel i spôsob ich smrti. Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslaná do Hongkongu, aby odtiaľ priviedla späť do Osla jediného človeka, ktorý môže takýto prípad vyriešiť.