Elektronizácia samosprávy v Pezinku

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 29. 6. 2015, 18.00 h


Odovzdávanie dekrétom novým riaditeľkám

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 29. 6. 2015, 18.00 h


Na Kejde horela jánska vatra

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 29. 6. 2015, 18.00 h


Literatúra v Radnici s Pištom Vandalom

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 29. 6. 2015, 18.00 h

1
2
3
4

ZARIADENIA PRE SENIOROV V PEZINKU

V Pezinku existuje niekoľko zariadení pre obyvateľov pokročilejšieho veku. Seniori v nich môžu využiť viaceré poskytované sociálne služby, ktoré sú prispôsobené potrebám klientov. Jedným z nich je Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici, ktoré zriadilo Mesto a má kapacitu 18 miest.Okrem ubytovania je tu zabezpečená strava a záujmové činnosti.

Seniorom je ďalej k dispozícii Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Ide o kombinované zariadenie s plne obsadenou kapacitou 100 miest a poradovníkom čakateľov. Zastrešuje tri časti: Domovu sociálnych služieb prislúcha 73 miest, Zariadeniu pre seniorov 18 miest a deviatimi miestami disponuje Špecializované zariadenie, kde sú služby poskytované osobám, ktoré okrem vyšších stupňov odkázanosti trpia zdravotným postihnutím ako sú Parkinsonova alebo Alezheimerova choroba, ťažká demencia, schizofrénia a skleróza multiplex. Aby sa tu seniori cítili ako doma, môžu používať svoj vlastný nábytok.

Najnovším zariadením v Pezinku je nezisková organizácia Domov Seniorov Pezinok, ktorý vznikol v Kučišdorfskej doline. Jeho kapacita je 78 miest, ktoré sú po 39 rozdelené medzi Zariadenie pre seniorov a Špecializované zariadenie. Aj tu je pre umiestnenie osoby potrebné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu.

Bližšie informácie o jednotlivých zariadeniach pre seniorov môžete získať pri ich osobnej návšteve, na Oddelení školstva a sociálnej starostlivosti Mestského úradu v Pezinku a dostupné sú aj na internete. Viac o tejto téme sa dozviete aj v pripravovanej relácii Týždeň s premiérou 23.12.2013.

RADI PORADÍME

PROGRAM KINA NA NAJBLIŽŠIE DNI

MISIA PREZIDENT pondelok 29.6. 21:15h | utorok 30.6. 21:15h
Fin, VB, 2015, vstupné: 4,00 €, titulky, 110 min., MP-12
Mladý teenager pomáha zachrániť prezidenta USA po tom, čo je Air Force One zostrelený v blízkosti...
MAD MAX: ZBESILÁ CESTA streda 1.7. 21:15h | štvrtok 2.7. 21:15h
Austrália 2015, vstupné: 4,00 €, titulky, 120 min., MN-15
Režisér a duchovný otec série Mad Max sa vo filme vracia do života cestného bojovníka Maxa...
MACÍK 2 piatok 3.7. 21:15h | sobota 4.7. 21:15h | nedeľa 5.7. 21:15h
USA 2015, vstupné: 4,00 €, čes. dab.+ titulky, 125 min., MN-15

Kamoši sa vracajú. Niektorým plyšovým medveďom nestačí, že vedia chodiť, hovoriť ... Niektorí...

SEDEM ZHAVRANELÝCH BRATOV pondelok 6.7. 21:15h | utorok 7.7. 21:15h
SR, ČR 2015, vstupné: 4,00 €, slovenská verzia, 102 min., MP
Bolo raz jedno kráľovstvo a v ňom žila odvážna dievčina, ktorá sa rozhodla zachrániť svojich...
NAVŽDY MLADÁ streda 8.7. 21:15h
USA 2015, vstupné: 4,00 €, titulky, 112 min., MP-12

Dvadsaťdeväťročná Adaline havaruje so svojim autom a stane sa zázrak – nielen, že prežije,...

TRH PRÁCE V OKRESE PEZINOK

Martin Čičvák
Jedinečný životopis slávneho slovenského umelca. Neobyčajná kniha, ktorá rozpráva príbeh dramatického života človeka, ktorý ako jeden z mála slovenských umelcov prešiel doslova celý svet, osobne spoznal najvýznamnejších európskych umelcov svojej doby

Keith Lowe
Jedinečná kniha o Európe krátko po druhej svetovej vojne zachytáva široké spektrum konfliktov, ktorými kontinent prešiel približne v rozmedzí rokov 1944 až 1949. Koniec vojny priniesol explóziu nového násilia naprieč celou Európou.

Jean-Paul Didierlaurent
Ardlo Buret bol celý život terčom posmechu pre nešťastne zvolené meno. Zákerná prešmyčka totiž umožňuje spraviť z jeho mena hanlivú nadávku. Pracuje ako operátor supermoderného stroja na šrotovanie kníh.

Jojo Moyes
Nový román úspešnej spisovateľky Jojo Moyesovej je očarujúcim príbehom dvoch žien, ktoré delí takmer storočie, ale spája odhodlanie bojovať za to, čo majú na svete najradšej.

Jo Nesbo
Najznámejší nórsky detektívkar Jo Nesbø prináša svojim detským čitateľom štvrtú knihu šialených dobrodružstiev doktora Proktora.

Alfie Deyes
Alfie Deyes je dvadsaťročný vloger z britského Brightonu. Preslávil sa svojím youtubovým kanálom PointlessBlog. Všetkým svojim fanúšikom teraz prináša knihu The Pointless Book #totálneodveci...

Romain Puértolas
"Malý princ nového storočia" Výbuch islandskej sopky skrížil plány mladej ženy, ktorá zostala trčať na letisku a nemôže odletieť do Maroka za svojou adoptívnou chorou dcérkou Zaherou, dievčatkom s pľúcami napadnutými nevyliečiteľnou chorobou.

Jiří Žáček, Adolf Born
Jiří Žáček je významný český básnik a autor mnohých obľúbených knižiek pre deti aj dospelých. Po úspešných zbierkach Hrôzostrašné rozprávky a Čarodejné rozprávky pre vás tentoraz pripravil Ostrovtipné rozprávky

Svetlana Alexijevičová
Doba z druhé ruky je kniha nositeľky prestížnych ruských, európskych a amerických literárnych cien. Mozaiku príbehov skutočných ľudí, ktorí rozprávajú o tom, ako verili sovietskemu systému...