70. výročie SNP si pripomenul aj Pezinok

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 1. 9. 2014, 18.00 h


Dni Mladej Boleslavi

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 1. 9. 2014, 18.00 h


Minulý víkend sa varila fyzulnačka

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 1. 9. 2014, 18.00 h


Kvalifikácia na ME 2015 v basketbale mužov

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 1. 9. 2014, 18.00 h

1
2
3
4

ZARIADENIA PRE SENIOROV V PEZINKU

V Pezinku existuje niekoľko zariadení pre obyvateľov pokročilejšieho veku. Seniori v nich môžu využiť viaceré poskytované sociálne služby, ktoré sú prispôsobené potrebám klientov. Jedným z nich je Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici, ktoré zriadilo Mesto a má kapacitu 18 miest.Okrem ubytovania je tu zabezpečená strava a záujmové činnosti.

Seniorom je ďalej k dispozícii Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Ide o kombinované zariadenie s plne obsadenou kapacitou 100 miest a poradovníkom čakateľov. Zastrešuje tri časti: Domovu sociálnych služieb prislúcha 73 miest, Zariadeniu pre seniorov 18 miest a deviatimi miestami disponuje Špecializované zariadenie, kde sú služby poskytované osobám, ktoré okrem vyšších stupňov odkázanosti trpia zdravotným postihnutím ako sú Parkinsonova alebo Alezheimerova choroba, ťažká demencia, schizofrénia a skleróza multiplex. Aby sa tu seniori cítili ako doma, môžu používať svoj vlastný nábytok.

Najnovším zariadením v Pezinku je nezisková organizácia Domov Seniorov Pezinok, ktorý vznikol v Kučišdorfskej doline. Jeho kapacita je 78 miest, ktoré sú po 39 rozdelené medzi Zariadenie pre seniorov a Špecializované zariadenie. Aj tu je pre umiestnenie osoby potrebné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu.

Bližšie informácie o jednotlivých zariadeniach pre seniorov môžete získať pri ich osobnej návšteve, na Oddelení školstva a sociálnej starostlivosti Mestského úradu v Pezinku a dostupné sú aj na internete. Viac o tejto téme sa dozviete aj v pripravovanej relácii Týždeň s premiérou 23.12.2013.

RADI PORADÍME

PROGRAM KINA NA NAJBLIŽŠIE DNI

LET´S DANCE: ALL IN štvrtok 28.8. 21:00h | piatok 29.8. 21:00h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 112 min., MP-12
Pokračovanie úspešnej filmovej série z prostredia tanečnej súťaže. Hrajú: Alyson Stoner, Briana...
FAKJÚ PÁN PROFESOR sobota 30.8. 21:00h | nedeľa 31.8. 21:00h
Nemecko 2014, vstupné: 4,00 €, český dabing, 119 min., MP-12
Zeki Müller nemá na výber. Niekto totiž postavil školskú telocvičňu priamo nad jeho „úsporami“....

TRH PRÁCE V OKRESE PEZINOK

Edith Holá
Nová kniha Edith Holej rozpráva silný príbeh o ženách, šialených nápadoch, vyrovnávaniu sa s vlastným životom, rôznych druhoch klamstiev, ale predovšetkým o láske.

Masahiko Shiraki
Kniha japonského novinára žijúceho na Slovensku so slovenskou manželkou Oľgou Belešovou prináša autentický pohľad cudzinca na kultúrne rozdiely medzi Slovenskom a krajinou vychádzajúceho slnka.

Mária Lazárová
Ďalšia kniha Márie Lazárovej prináša krásny príbeh o rozmanitých podobách priateľstva a túžby niekam a niekomu patriť. Rozpráva o nevšednom priateľstve dievčatka Emy a ružovej veľryby Lily...

Branislav Jobus
Autor prichádza s novou humornou knihou, tentoraz o červotočovi Chrumovi. Chrumo je veľmi hlasný červotoč, preto jeho rodinu vyhnali už z niekoľkých domovov. Jedného dňa Chrumo zmizne

Václav Knopp, Jules Verne
Audiokniha prináša známy príbeh mladého plavčíka, ktorý sa ujíma velenia lode po smrti pôvodného kapitána.

Dorota Maslowska
V novom románe autorky sa ocitneme v americkom veľkomeste a zoznamujeme sa s dvojicou protagonistiek: Farah a Joanne vypĺňajú svoj život nakupovaním, sledovaním módnych trendov a TV seriálov či časopisu Yogalife.

Jonas Jonasson
Druhý humoristický román Jonasa Jonassona rozpráva príbeh černošského dievčaťa Nombeko Mayeki, ktoré sa narodilo v chudobnom johannesburskom predmestí Soweto.

Vladimír Sorokin
Nový román Vladimíra Sorokina Telurie (rusky vyšiel v roku 2013) je svojráznou odpoveďou na otázku Umberta Eca z 90. rokov minulého storočia: Vstúpili už sme do epochy nového stredoveku...

Jennifer Clementová
Ladydi je mladé mexické dievča žijúce so svojou svojráznou matkou na hore mexického štátu Guerrero. Všetko to vyzerá celkom nevinne, avšak Mexiko je veľmi nebezpečná krajina, a to najmä pre mladé dievčatá.