Predstavenie základných škôl v Pezinku

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 26. 1. 2015, 18.00 h


Zaplatenie cestnej dane sa blíži

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 26. 1. 2015, 18.00 h


Komédia Nízkotučný život v Pezinku

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 26. 1. 2015, 18.00 h


Práce vo vinohrade začínajú rezom

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 26. 1. 2015, 18.00 h

1
2
3
4

ZARIADENIA PRE SENIOROV V PEZINKU

V Pezinku existuje niekoľko zariadení pre obyvateľov pokročilejšieho veku. Seniori v nich môžu využiť viaceré poskytované sociálne služby, ktoré sú prispôsobené potrebám klientov. Jedným z nich je Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici, ktoré zriadilo Mesto a má kapacitu 18 miest.Okrem ubytovania je tu zabezpečená strava a záujmové činnosti.

Seniorom je ďalej k dispozícii Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Ide o kombinované zariadenie s plne obsadenou kapacitou 100 miest a poradovníkom čakateľov. Zastrešuje tri časti: Domovu sociálnych služieb prislúcha 73 miest, Zariadeniu pre seniorov 18 miest a deviatimi miestami disponuje Špecializované zariadenie, kde sú služby poskytované osobám, ktoré okrem vyšších stupňov odkázanosti trpia zdravotným postihnutím ako sú Parkinsonova alebo Alezheimerova choroba, ťažká demencia, schizofrénia a skleróza multiplex. Aby sa tu seniori cítili ako doma, môžu používať svoj vlastný nábytok.

Najnovším zariadením v Pezinku je nezisková organizácia Domov Seniorov Pezinok, ktorý vznikol v Kučišdorfskej doline. Jeho kapacita je 78 miest, ktoré sú po 39 rozdelené medzi Zariadenie pre seniorov a Špecializované zariadenie. Aj tu je pre umiestnenie osoby potrebné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu.

Bližšie informácie o jednotlivých zariadeniach pre seniorov môžete získať pri ich osobnej návšteve, na Oddelení školstva a sociálnej starostlivosti Mestského úradu v Pezinku a dostupné sú aj na internete. Viac o tejto téme sa dozviete aj v pripravovanej relácii Týždeň s premiérou 23.12.2013.

RADI PORADÍME

PROGRAM KINA NA NAJBLIŽŠIE DNI

FK: MAMI utorok 27.1. 19:30h
Kanada 2014, vstupné: čl.Fk:2,00€, nečl.Fk:3,00€, titulky, 134 min., MN-15
Príbeh dospievajúceho Steva s diagnózou ADHD (porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou) a jeho...
FOTOGRAF streda 28.1. 19:30h
ČR 2014, vstupné: 4,00 €, 130 min., MN-15
Príbeh inšpirovaný osudom českého fotografa Jana Saudka. Hrajú:Karel Roden, Marie Málková, Vilma...
HACKER štvrtok 29.1. 19:30h | piatok 30.1. 19:30h
USA 2015, vstupné: 4,00 €, titulky, 100 min., MP-12
Ak ste online, tak vás majú. Hackeri, ktorým stačí pár kliknutí, aby vám zničili život. Neznámy...
VEĽKÁ ŠESTKA sobota 31.1. 17:00h | nedeľa 1.2. 17:00h
USA 2014, vstupné:4,00€, 3D:6,00€, slovenský dab., 110 min.,MP
3D

Bláznivé hrdinstvá nafukovacieho robota Baymaxa a geniálneho chlapca Hira. Hiro, Baymax a...

CHARLIE MORTDECAI sobota 31.1. 19:30h | nedeľa 1.2. 19:30h
USA 2015, vstupné: 4,00 €, titulky, 97 min.,MP-12
Charlie Mortdecai má rád peniaze, alkohol a svoje fúzy, zamestnaný je ako aristokrat. V akčnej...

Anton Strholec
Sviatočné pozdravy z pera kňaza Antona Srholca sú zbierkou listov, ktoré posiela svojim priateľom a známym pri sviatočných príležitostiach.

Sándor Márai
Známy maďarský autor vo svojej knihe rozvíja jemný psychologický príbeh ženy, ktorá s odstupom dvadsiatich rokov rieši svoj nenaplnený či neukončený vzťah k svojej osudovej životnej láske...

Ken Rijock
Ken Rijock bol veteránom z Vietnamu a slušným právnikom. Jeho právnickú prax však zastihla kríza a jeho "priatelia" mu naznačili dobrý kšeft - aby im pomohol ukryť peniaze získané nelegálnym podnikaním.

Tamara Heribanová
Pokračovanie príbehu malej Evky a jej rodiny je konečne na svete. Evka s rodičmi odíde na dovolenku do Thajska, kde ich však nečaká oddych, lebo Evka má ešte jeden veľký sen.

Andrea Gregušová
Populárna autorka detských kníh Andrea Gregušová prichádza so svojou najnovšou rozprávkovou knižkou o divokom dievčatku. Marína sa jedného dňa zatúla na povalu sivého domu číslo 14 v Tichej ulici...

Lenka Šóošová, Barbora Rakovská, Robo Papp
Autormi tejto nádherne ilustrovanej knižky plnej chutných receptov pre malých aj veľkých sú Barbora Rakovská, Lenka Šoóšová a Robo Papp.

Andrea Puková, Peter Župník
Kniha fascinujúcich príbehov a fotografií je neobvyklým bedekerom publicistky Andrei Pukovej. Sprevádza čitateľov po jednotlivých štvrtiach mesta, kaviarňami, metrom, kníhkupectvami, hotelmi, či pasážou.

Timur Vermes
Vermes napísal príbeh Adolfa Hitlera, ktorý šesťdesiat rokov po svojej domnelej smrti uviazol v súčasnosti a proti všetkej pravdepodobnosti zaháji novú kariéru - v televízii! A nakoniec - ako inak - zamieri i do politiky.

Orhan Pamuk
Píše sa júl 1980 a v Turecku sa pomaly schyľuje k ďalšiemu vojenskému prevratu. Do prímorského letoviska neďaleko Istanbulu prichádzajú ako každý rok štyria súrodenci, aby navštívili svoju deväťdesiatročnú babičku.