Obnova strechy na Mestskom dome na Holubyho 22

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 29. 9. 2014, 18.00 h


Zbierka Biela pastelka aj v Pezinku

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 29. 9. 2014, 18.00 h


Kontrola komínov pred vykurovacou sezónou

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 29. 9. 2014, 18.00 h


Vplyv plávania na vývoj detí

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 29. 9. 2014, 18.00 h

1
2
3
4

ZARIADENIA PRE SENIOROV V PEZINKU

V Pezinku existuje niekoľko zariadení pre obyvateľov pokročilejšieho veku. Seniori v nich môžu využiť viaceré poskytované sociálne služby, ktoré sú prispôsobené potrebám klientov. Jedným z nich je Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici, ktoré zriadilo Mesto a má kapacitu 18 miest.Okrem ubytovania je tu zabezpečená strava a záujmové činnosti.

Seniorom je ďalej k dispozícii Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Ide o kombinované zariadenie s plne obsadenou kapacitou 100 miest a poradovníkom čakateľov. Zastrešuje tri časti: Domovu sociálnych služieb prislúcha 73 miest, Zariadeniu pre seniorov 18 miest a deviatimi miestami disponuje Špecializované zariadenie, kde sú služby poskytované osobám, ktoré okrem vyšších stupňov odkázanosti trpia zdravotným postihnutím ako sú Parkinsonova alebo Alezheimerova choroba, ťažká demencia, schizofrénia a skleróza multiplex. Aby sa tu seniori cítili ako doma, môžu používať svoj vlastný nábytok.

Najnovším zariadením v Pezinku je nezisková organizácia Domov Seniorov Pezinok, ktorý vznikol v Kučišdorfskej doline. Jeho kapacita je 78 miest, ktoré sú po 39 rozdelené medzi Zariadenie pre seniorov a Špecializované zariadenie. Aj tu je pre umiestnenie osoby potrebné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu.

Bližšie informácie o jednotlivých zariadeniach pre seniorov môžete získať pri ich osobnej návšteve, na Oddelení školstva a sociálnej starostlivosti Mestského úradu v Pezinku a dostupné sú aj na internete. Viac o tejto téme sa dozviete aj v pripravovanej relácii Týždeň s premiérou 23.12.2013.

RADI PORADÍME

PROGRAM KINA NA NAJBLIŽŠIE DNI

EQUALIZER štvrtok 2.10. 19:30h | piatok 3.10. 19:30h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 130 min., MN-15

Kriminálny triler s Denzelom Washingtonom, ktorý berie spravodlivosť do svojich rúk. Ďalej...

7 TRPASLÍKOV sobota 4.10. 17:00h
Nem. 2014, vstupné: 6,00 €, slovenský dabing, 88 min., MP
3D
Rozprávkový animovaný príbeh ako ho nepoznáte...
STRATENÉ DIEVČA sobota 4.10. 19:30h | nedeľa 5.10. 19:30h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 140 min., MN-15
Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Zúfalý Nick organizuje pátranie. Polícia...
VÝCHODISKOVÝ BOD utorok 7.10. 19:30h | streda 8.10. 19:30h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 107 min., MP-12
Príbeh Dr. Iana Graya, molekulárneho biológa, ktorého životnou témou je evolúcia oka. Práca ho...
ANNABELLE štvrtok 9.10. 19:30h | piatok 10.10. 19:30h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 94 min., MN-18
John našiel pre svoju nastávajúcu manželku Miu dokonalý darček – krásnu starú klasickú bábiku... V ...

TRH PRÁCE V OKRESE PEZINOK

Peter Simkins, Geoffrey Jukes, Michael Hickey
Autori zaznamenávajú priebeh a výsledky bojov na západnom fronte, východnom fronte, na Balkáne, v Taliansku alebo Blízkom východe; uvádzajú mocnosti, ktoré sa tu stretli, stručné informácie o ich armádach, popisujú život na fronte i v zázemí.

Robert Makłowicz
Kniha poľského publicistu, kulinárneho „teoretika i praktika“, cestovateľa a spisovateľa Roberta Makłowicza je osobitne pojatým cestopisom, subjektívne ladeným kultúrnym, historickým, sociologickým, a predovšetkým kulinárnym sprievodcom...

Curtis Sittenfeld
Autorka ponúka pikantný a šokujúci príbeh inšpirovaný životom bývalej prvej dámy USA Laury Bushovej. Príbeh plný škandálov a búrlivého života po boku azda najnenávidenejšieho prezidenta v histórii Spojených štátov.

Iveta Škripková
Autorka po malých krôčikoch umožňuje mladému čitateľovi spoznať základy divadelnej praxe, divadelnej terminológie, vysvetlí význam a poslanie tvorivého tímu, ale aj radových zamestnancov divadla.

Jacqueline Wilsonová
Hetty Featherová je ešte malé bábätko, keď ju jej zúfalá matka odloží do sirotinca. Prvé roky života prežije Hetty u pestúnov na vidieku, kde žije vo svojom vysnívanom svete.

Eva Hajdu
Pôvabné rozprávky zavedú deti do všetkých regiónov Slovenska. Ocitnú sa vo svete tajomných víl, škriatkov, tajuplných kúziel, či hovoriacich zvieratiek.

Edith Holá
Nová kniha Edith Holej rozpráva silný príbeh o ženách, šialených nápadoch, vyrovnávaniu sa s vlastným životom, rôznych druhoch klamstiev, ale predovšetkým o láske.

Masahiko Shiraki
Kniha japonského novinára žijúceho na Slovensku so slovenskou manželkou Oľgou Belešovou prináša autentický pohľad cudzinca na kultúrne rozdiely medzi Slovenskom a krajinou vychádzajúceho slnka.

Mária Lazárová
Ďalšia kniha Márie Lazárovej prináša krásny príbeh o rozmanitých podobách priateľstva a túžby niekam a niekomu patriť. Rozpráva o nevšednom priateľstve dievčatka Emy a ružovej veľryby Lily...