Ako Vám pomôže Kancelária prvého kontaktu

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 24. 11. 2014, 18.00 h


Alex Belicová a jej liečba

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 24. 11. 2014, 18.00 h


Je v Pezinku záujem o klubové filmy?

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 24. 11 2014, 18.00 h


Kickboxeri vybojovali 4 medaily

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 24. 11. 2014, 18.00 h

1
2
3
4

ZARIADENIA PRE SENIOROV V PEZINKU

V Pezinku existuje niekoľko zariadení pre obyvateľov pokročilejšieho veku. Seniori v nich môžu využiť viaceré poskytované sociálne služby, ktoré sú prispôsobené potrebám klientov. Jedným z nich je Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici, ktoré zriadilo Mesto a má kapacitu 18 miest.Okrem ubytovania je tu zabezpečená strava a záujmové činnosti.

Seniorom je ďalej k dispozícii Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Ide o kombinované zariadenie s plne obsadenou kapacitou 100 miest a poradovníkom čakateľov. Zastrešuje tri časti: Domovu sociálnych služieb prislúcha 73 miest, Zariadeniu pre seniorov 18 miest a deviatimi miestami disponuje Špecializované zariadenie, kde sú služby poskytované osobám, ktoré okrem vyšších stupňov odkázanosti trpia zdravotným postihnutím ako sú Parkinsonova alebo Alezheimerova choroba, ťažká demencia, schizofrénia a skleróza multiplex. Aby sa tu seniori cítili ako doma, môžu používať svoj vlastný nábytok.

Najnovším zariadením v Pezinku je nezisková organizácia Domov Seniorov Pezinok, ktorý vznikol v Kučišdorfskej doline. Jeho kapacita je 78 miest, ktoré sú po 39 rozdelené medzi Zariadenie pre seniorov a Špecializované zariadenie. Aj tu je pre umiestnenie osoby potrebné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu.

Bližšie informácie o jednotlivých zariadeniach pre seniorov môžete získať pri ich osobnej návšteve, na Oddelení školstva a sociálnej starostlivosti Mestského úradu v Pezinku a dostupné sú aj na internete. Viac o tejto téme sa dozviete aj v pripravovanej relácii Týždeň s premiérou 23.12.2013.

RADI PORADÍME

PROGRAM KINA NA NAJBLIŽŠIE DNI

OUIJA štvrtok 27.11. 19:30h | piatok 28.11. 19:30h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 89 min., MN-15
Partia teenagerov na spirituálnej seansi vyvoláva ducha zosnulej kamarátky a nechtiac otvoria...
TUČNIAKY Z MADAGASCARU sobota 29.11. 17:00h | nedeľa 30.11. 17:00h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, slovenský dabing, 90 min., MP
Superšpióni sa nerodia... oni sa liahnu. Objavte tajomstvo najlepších supertajných agentov,...
ŠÉFOVIA NA ZABITIE 2 sobota 29.11. 19:30h | nedeľa 30.11. 19:30h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 108 min., MP-12
Sú späť a chcú viac. Traja kamaráti majú šéfov po krk tak idú podnikať sami. Investor ich však...
ZMIZNUTIE ELEANOR RIGBY: ON utorok 2.12. 19:30h
USA 2013, vstupné: 4,00 €, titulky, 89 min., MP-12

Ako je možné rozdielne vnímať rovnaký príbeh a krízu vzťahu dvoch ľudí? Ako sa líši jeho a...

GET ON UP – PRÍBEH JAMESA BROWNA streda 3.12. 19:30h
USA 2014, vstupné: 4,00 €, titulky, 135 min., MP-12
Celý svet ho pozná pod prezývkami „Mr. Dynamit“, „Krstný otec soulu“. Aký ale v skutočnosti...

TRH PRÁCE V OKRESE PEZINOK

Peter Simkins, Geoffrey Jukes, Michael Hickey
Autori zaznamenávajú priebeh a výsledky bojov na západnom fronte, východnom fronte, na Balkáne, v Taliansku alebo Blízkom východe; uvádzajú mocnosti, ktoré sa tu stretli, stručné informácie o ich armádach, popisujú život na fronte i v zázemí.

Robert Makłowicz
Kniha poľského publicistu, kulinárneho „teoretika i praktika“, cestovateľa a spisovateľa Roberta Makłowicza je osobitne pojatým cestopisom, subjektívne ladeným kultúrnym, historickým, sociologickým, a predovšetkým kulinárnym sprievodcom...

Curtis Sittenfeld
Autorka ponúka pikantný a šokujúci príbeh inšpirovaný životom bývalej prvej dámy USA Laury Bushovej. Príbeh plný škandálov a búrlivého života po boku azda najnenávidenejšieho prezidenta v histórii Spojených štátov.

Iveta Škripková
Autorka po malých krôčikoch umožňuje mladému čitateľovi spoznať základy divadelnej praxe, divadelnej terminológie, vysvetlí význam a poslanie tvorivého tímu, ale aj radových zamestnancov divadla.

Jacqueline Wilsonová
Hetty Featherová je ešte malé bábätko, keď ju jej zúfalá matka odloží do sirotinca. Prvé roky života prežije Hetty u pestúnov na vidieku, kde žije vo svojom vysnívanom svete.

Eva Hajdu
Pôvabné rozprávky zavedú deti do všetkých regiónov Slovenska. Ocitnú sa vo svete tajomných víl, škriatkov, tajuplných kúziel, či hovoriacich zvieratiek.

Edith Holá
Nová kniha Edith Holej rozpráva silný príbeh o ženách, šialených nápadoch, vyrovnávaniu sa s vlastným životom, rôznych druhoch klamstiev, ale predovšetkým o láske.

Masahiko Shiraki
Kniha japonského novinára žijúceho na Slovensku so slovenskou manželkou Oľgou Belešovou prináša autentický pohľad cudzinca na kultúrne rozdiely medzi Slovenskom a krajinou vychádzajúceho slnka.

Mária Lazárová
Ďalšia kniha Márie Lazárovej prináša krásny príbeh o rozmanitých podobách priateľstva a túžby niekam a niekomu patriť. Rozpráva o nevšednom priateľstve dievčatka Emy a ružovej veľryby Lily...