Metodické usmernenie pre výstavbu v Pezinku

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 3. 8. 2015, 18.00 h


Rozširovanie kapacít materských škôl v Pezinku

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 3. 8. 2015, 18.00 h


Oprava uličnej fasády objektu Holubyho 22

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 3. 8. 2015, 18.00 h


Pezinok inline má za sebou druhý ročník

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 3. 8. 2015, 18.00 h

1
2
3
4

ZARIADENIA PRE SENIOROV V PEZINKU

V Pezinku existuje niekoľko zariadení pre obyvateľov pokročilejšieho veku. Seniori v nich môžu využiť viaceré poskytované sociálne služby, ktoré sú prispôsobené potrebám klientov. Jedným z nich je Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici, ktoré zriadilo Mesto a má kapacitu 18 miest.Okrem ubytovania je tu zabezpečená strava a záujmové činnosti.

Seniorom je ďalej k dispozícii Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Ide o kombinované zariadenie s plne obsadenou kapacitou 100 miest a poradovníkom čakateľov. Zastrešuje tri časti: Domovu sociálnych služieb prislúcha 73 miest, Zariadeniu pre seniorov 18 miest a deviatimi miestami disponuje Špecializované zariadenie, kde sú služby poskytované osobám, ktoré okrem vyšších stupňov odkázanosti trpia zdravotným postihnutím ako sú Parkinsonova alebo Alezheimerova choroba, ťažká demencia, schizofrénia a skleróza multiplex. Aby sa tu seniori cítili ako doma, môžu používať svoj vlastný nábytok.

Najnovším zariadením v Pezinku je nezisková organizácia Domov Seniorov Pezinok, ktorý vznikol v Kučišdorfskej doline. Jeho kapacita je 78 miest, ktoré sú po 39 rozdelené medzi Zariadenie pre seniorov a Špecializované zariadenie. Aj tu je pre umiestnenie osoby potrebné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu.

Bližšie informácie o jednotlivých zariadeniach pre seniorov môžete získať pri ich osobnej návšteve, na Oddelení školstva a sociálnej starostlivosti Mestského úradu v Pezinku a dostupné sú aj na internete. Viac o tejto téme sa dozviete aj v pripravovanej relácii Týždeň s premiérou 23.12.2013.

RADI PORADÍME

PROGRAM KINA NA NAJBLIŽŠIE DNI

MISSION: IMPOSSIBLE – NÁROD GRÁZLOV sobota 1.8. 21:00h | nedeľa 2.8. 21:00h | pondelok 3.8. 21:00h
USA 2015, vstupné: 4,00 €, titulky, 120 min., MP-12
Ethan Hunt je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešné splnenie je priam nemožné. Tentokrát ide...
DIVOKÉ HISTORKY utorok 4.8. 21:00h
Arg.,Špa., 2014, vstupné: 4,00 € titulky,122min.,MP12
Čo je veľa, to je veľa! Každému raz rupnú nervy... alebo šesť divokých historiek, ktoré spája téma...
MACÍK 2 streda 5.8. 21:00h
USA 2015, vstupné: 4,00 €, čes. dabing 125 min., MN-15
Kamoši sa vracajú. Niektorým plyšovým medveďom nestačí, že vedia chodiť, hovoriť ... Niektorí chcú...
VYKOĽAJENÁ štvrtok 6.8. 21:00h | piatok 7.8. 21:00h
USA 2015, vstupné: 4,00 €, titulky, 122 min., MP-12
Novinárka Amy si užíva divoký a neviazaný život, o dlhodobý vzťah nestojí. Lenže do cesty jej...
MALÝ DRÁČIK sobota 8.8. 21:00h | nedeľa 9.8. 21:00h
Nemecko 2014, vstupné: 4,00 €, slov. dabing, 80 min., MP
Viete, kto žije na Dračom ostrove? Predsa tí najzábavnejší draci. Animovaná rozprávka...

TRH PRÁCE V OKRESE PEZINOK

Martin Čičvák
Šváby sú v poradí druhou časťou krimisérie s populárnym detektívom Harrym Holem. Dej sa tentoraz prenesie do Bangkoku, kde v jednom bordeli nájdu zavraždeného nórskeho veľvyslanca v Thajsku.

S láskou Anča Pagáčová
Román o láske, ktorá nás dokáže veľa naučiť, aj keď je slepá. Po siedmich rokoch je tu voľné pokračovanie úspešného literárneho debutu Lucie Siposovej Hello. My name is Anča Pagáčová.

Walter Mischel
Dieťaťu sa predloží penový cukrík a dostane na výber: zjedz tento jeden hneď, alebo počkaj a vychutnaj neskôr dva. Čo urobí? A aké sú dôsledky rozhodnutia pre jeho správanie v neskoršom veku?

Sue Monk Kiddová
Inšpiratívny príbeh o priateľstve a odvahe žien zmeniť svet. Sarah Grimkéová, dievča z významnej rodiny, oplýva nenásytným intelektom a buričskými názormi.

Thomas Brezina
Prinášame vám vynikajúci román populárneho autora Thomasa Brezinu o výnimočnom dievčati s nevšednými schopnosťami.

Genevieve Lecourties, Christine Féret-Fleury
4. časť série Do sedla! o príhodách tínedžerov z jazdeckého klubu Garrigues na juhu Francúzska. Blížia sa Vianoce. Alix sa spolu s Jessicou a Leou chystá absolvovať šiesty stupeň jazdeckej skúšky Galop

Alex Scarrow
Niekto sa opäť zahráva s časom! Liam, Maddy a Sal sa musia pripraviť na štvrtú misiu v najdobrodružnejšej sci-fi sérii so štipkou histórie.

Jim Benton
NEVEDOMOSŤ ZNAMENÁ NEDOSTIHNUTEĽNOSŤ Milý denníček, prečítala som si niektoré svoje staré denníky. Píše sa tam napríklad: "Jedla som šalátovú zálievku" ...

Martin Čičvák
Jedinečný životopis slávneho slovenského umelca. Neobyčajná kniha, ktorá rozpráva príbeh dramatického života človeka, ktorý ako jeden z mála slovenských umelcov prešiel doslova celý svet, osobne spoznal najvýznamnejších európskych umelcov svojej doby