Type to search

Ostatné Šport Triatlon

Pezinskí triatlonisti na Oravaman 2018

redaktor tvpk 06 augusta 2018

14. júla 2018 sa uskutočnil 8. ročník stredného triatlonu s podtitulom “Bude ako nebolo”. Pretekári zdolali trať s celkovým prevýšením 3000m. Plávali 2km v Liptovskej Mare (2 okruhy), cyklistika 90km s prevýšením 1750m viedla z Liptovskej Sielnice cez Huty, Zuberec, Oravice, Zuberec, Huty, Liptovské Matiasovce, Huty, Zuberec až do Penzióna Pribiskô a beh 21km s prevýšením 1250m viedol z Penziona Pribiskô cez Brestovu, Spalenu, Orava Village Museum do Penziona Pribiskô. Náročná trať, premenlivé počasie, krásna príroda, príjemná atmosféra. Najúspešnejšia bola ženská štafeta, kde sme mali našu plavkyňu Vlaďku Slivoňovú a bežkyňu Alenku Drahošovú, cyklistiku odjazdila Andrea Walterová – umiestnili sa na skvelom 2. mieste. V silnej konkurencii 83 pretekárov sa v kategórii Muži 40-49 umiestnil s perfektným časom 6:14:22,15 h na 3. mieste Jaroslav Čík. V kategórii muži 50 a viac roční sa Jaroslav Dej umiestnil na peknom 13. mieste s časom 8:37:14,55h. V kategórii muži 19-39 sa po nešťastnom páde na bicykli nevzdal a preteky dokončil Michal Urmanič, ktorý to vytiahol na 37. miesto z 119 pretekárov (minuly rok obsadil 12. miesto.